Sağlık Turizmi’nin kalbi Bolu’da atacak

Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde yapılacak olan Sarot Termal Vadi projesine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Başkan Yardımcısı Kemal Sert ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkoparan incelemelerde bulundu....

Sağlık Turizmi’nin kalbi Bolu’da atacak

Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde yapılacak olan Sarot Termal Vadi projesine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Başkan Yardımcısı Kemal Sert ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkoparan incelemelerde bulundu. Proje tamamlandığı zaman Bolu’nun Türkiye’nin sağlık turizminde en gözde ili olması hedefleniyor.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, beraberinde Başkan Yardımcısı Kemal Sert ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özkoparan ile birlikte Mudurnu’nun Taşkesti beldesinde faaliyet gösteren Sarot Termal Vadi’ye bir inceleme ziyaretinde bulundu. Ziyarette Sarot Termal ortakları Bülent Yılmaz ve Emin Yerdelen ile bir araya gelen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, faaliyetine başlayan tesisler ve devam etmekte olan projeler hakkında bilgiler aldı. Bölgede yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler veren Sarot Termal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emin Yerdelen, şuanda devremülkler ve SPA otelinin tamamlanarak hizmete açıldığını belirterek bu haliyle henüz projenin % 5’ini hayata geçirebildiklerini ve öngörülen yatırımlar tamamlandığı zaman 1.200 dönümlük bir alana yayılan, iki milyar dolarlık büyüklüğe sahip ve bu özelliğiyle Türkiye’nin değil dünyanın en büyük sağlık turizm tesisleşmelerinden birisini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.400 devremülkün tamamının müşterilere tahsis edildiğini söyleyen Emin Yerdelen, rezidans konseptiyle yapımı devam eden tesiste de 200 dairenin % 80’inin satıldığını ekleyerek 10.400 kişilik bir yararlanıcı üye portföyüne ulaşıldığını kaydetti. Şuanda % 95’i Taşkesti yöresinden olmak üzere 250 kişiye istihdam sağlandığını belirten Yerdelen, proje tamamlandığında 1.500 kişilik bir istihdam büyüklüğüne ulaşmayı beklediklerini bildirdi. Termal devremülklerin karşı yakasına 200 villalık bir villa kent yapmayı hedeflediklerini kaydeden Yerdelen, aynı şekilde Mudurnu Babas için de 200 villadan oluşan ve özellikle Ortadoğulu turistlere hitap edecek bir villa kent yapma çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi

           Bolu Termal ve Sağlık Turizminin Güneşi Olacak

İki yaka arasında geçişlerin teleferik sistemiyle sağlanacağından söz eden Yerdelen bölgede kendi elektriklerini kendileri üretebilecekleri bir türbin projesi de hazırladıklarını ve bunun için ilgili mercilere başvurularını yaptıklarını sözlerine ekledi. Bolu’nun geleceğinin termal ve sağlık turizminden geçtiğinden söz eden Emin Yerdelen. “Türkiye’nin termal-sağlık alanında yıldız kentleri olabilir. Şuana kadar bölgede kendi öz kaynaklarımızla yaptığımız bu yatırımlar, çıraklık dönemi yatırımlarımız. Ustalık dönemi yatırımlarımızı da tamamlayıp hizmete açtığımızda Bolu bu şehirlerin hepsinin üzerinde, termal ve sağlık turizminin güneşi olacak.’’Şeklinde konuştu.

       Sarot Ve Babas İlimizin Vitrini Olacak

 

İlimizin sağlık-termal turizmde markalaşma sürecine, yaptıkları büyük yatırımlarıyla katkı sağladıklarından dolayı firmaya teşekkür eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, bu bölgede yapılacak olan termal-sağlık yatırımlarının ilçeye ve ilimize büyük canlılık ve hareketlilik getireceğini söyleyerek, şuandaki mevcut haliyle dahi ayda 1.500-2.000 kişinin bölgeye konaklama amaçlı geldiğinin, başta kentlerimiz ve halkımız olmak üzere ilgili her kesimin bu sürece ayak uydurarak katkı vermesi gerektiğinin altını çizdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124