Sağlıklı dişlerle mutlu bir gelecek için

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Bolu Merkez Toplum Sağlığı ekipleri Bolu İl Merkezinde bulunan ilkokullardaki tarama, eğitim ve koruyucu tedavi hizmetlerine son sürat devam ediyor.

Sağlıklı dişlerle mutlu bir gelecek için
Haber: Aysun Beykoz

BolUmutlu Dişler Projesi ile ilkokul 2. sınıf öğrencilerinin tarama, tedavi ve eğitim çalışmaları yapılırken şimdi de ana okullar ve 1., 2. ve 3. Sınıf öğrencilerinin diş taramaları Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Bolu Merkez Toplum Sağlığı ekipleri tarafından yapılmaya başlandı. Taramada ağız sağlığı açısından bir problem tespit edildiği takdirde taramanın yapıldığı anda kişiler bekletilmeden tedavisi gerçekleştirilmek üzere randevuları oluşturuluyor ve çocuklar aileleri ile birlikte Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine tedavileri için davet ediliyor. Konu ile ilgili olarak İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Taner Laçin; “Proje kapsamında bugüne kadar 1200’den fazla öğrencinin taramalarını gerçekleştirdik. Hedefimiz, bu eğitim öğretim yılı sonuna kadar Bolu Merkez’deki tüm anaokulu ve ilkokulların taramalarını tamamlamak” dedi.

Ayrıca Laçin, “Yaptığımız taramalarda özellikle ilkokul çağındaki çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı bakımından problemlerinin olduğunu ve diş hekimine gitme konusunda korkuları olduğunu gördük. BolUmutlu Dişler Projesi kapsamında İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini anlatarak hem çocuklarımızı hem de velilerimizi bilinçlendirmek için çaba gösteriyoruz. Merkezimizde çocuklarımıza özel kurduğumuz kliniklerimizde tedavi görecek çocuklarımız bu sayede korkularını da yenebileceklerdir” dedi.

Bolu İl Sağlık Müdürü Yard. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin BolUmutlu Dişler Projesi sayesinde çocuklarımıza ağız bakımının önemini küçük yaşta aktarmak ve diş hekimine dişleri ağrıdığı zaman değil, her altı ayda bir kontrole gelmeleri gerektiğinin daha doğru olduğunu aşılamak istiyoruz. Proje kapsamında okullarımız ziyaret edilerek 700 çocuğumuzun taraması yapıldı ve Bolu Merkez’de tüm okulların taramasını tamamlamayı hedefledik. Taramalarda ağız ve diş sağlığı bakımından tedaviye yönlendirilen her bir çocuk adına başta İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Taner Laçin olmak üzere projede görev alan tüm sağlık personelimize teşekkür ederim.” dedi

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER