Sağlıkta İzzet Baba’ya büyük vefa

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’ni geleceğin sağlık merkezi haline getiren yatırımların açılışını muhteşem bir organizasyonla yaptı. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin büyük hayırsever İzzet Baysal’a vefasını gözler önüne serdiği törende, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Sağlık hizmetleri noktasında hemşerilerimize verdiğimiz bir sözü daha tutmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz” derken, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, “Sağlıkta geldiğimiz noktayı görünce çok memnun oluyorum. Gözümüz inanın arkada değil” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta İzzet Baba’ya büyük vefa

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, bir süredir inşaat çalışmaları devam eden İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’ni muhteşem bir törenle hizmete açtı.

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri’nin 2’nci gününde yapılan açılış Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Açılışa, Vali Aydın Baruş, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti, daire müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

TAHAOĞLU: HEDEFLERİMİZDEN BİRİNİ DAHA GERÇEKLEŞTİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Op. Dr. Tahaoğlu yaptı. Tahaoğlu, konuşmasında, “Göreve geldiğimiz andan itibaren kendimize hedefler koyduk. Bunlardan en önemlisi de Bolu’nun medarı iftiharı merhum İzzet Baysal’ın bizlere ve Bolululara emanet ettiği Devlet Hastanesi’ni eskisi gibi faal duruma kavuşturmak ve eski ihtişamlı günlerine döndürmekti. Bu yolda aksaklıklarla karşılaştık. Sayın Milletvekilimiz Ali Ercoşkun’un verdiği büyük desteklerle bu hedefimizi gerçekleştirmeyi başardık. Ve bu törenle açılışımızı gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese, tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun!” dedi.

AHMET BAYSAL: BOLU’DA SAĞLIKTA ÖRNEK UYGULAMALARA, BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATILDI

Tahaoğlu’nun ardından törende katılımcılara seslenen isim İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal oldu. Konuşması sırasında duygulu anlar yaşadığı dikkat çeken Baysal, yenilenen yüzü için açılış düzenlenen Merkez Ünite’nin amcası İzzet Baysal’ın önemli emanetlerinden biri olduğunun altını çizdi.

Köroğlu Devlet Hastanesi Bolu’nun ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyordu. Bu ihtiyacı bu hastanemiz gidereceğine inanıyorum. Bolu’ya hayırlı ve uğurlu olsun. Fiziki yapı imkanları bakımından en iyi illerden biri olduğuna yönelik övgü dolu sözler işitiyorum. Sağlık Bakanımızla bir görüşmemde şahsıma, ‘Ahmet Bey merak etmeyin! Kamu Hastaneleri Birliği uygulaması ile Bolu’ya çok daha iyi sağlık hizmeti verilecektir’ demişti. Bolu’da sağlıkta örnek uygulamalara, başarılı çalışmalara imza atıldı. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AHMET BAYSAL’DAN MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN’A VE GENEL SEKRETER TAHAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Baysal, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun ile Genel Sekreter Metin Tahaoğlu sağlık noktasında Bolu’ya önemli katkılar sağladılar. Hastanemizde önce Acil Servis olarak ve sonra diğer sağlık hizmetleri olarak sevindirici hizmetlerle karşı karşıyayız. Gözümüz inanın arkada değil. Sağlık olarak geldiğimiz noktayı gözlerimle görünce çok memnun oluyorum. Burada çalışan herkese teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise törendeki konuşmasında, sağlıkta son yıllarda yaşanan başarı hamlelerini övgü dolu sözlerle karşıladı. Bolu’da sağlık noktasında önemli hizmetlere imza atıldığını ifade eden Yılmaz, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’nde servislerin açılmış olması nedeniyle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerini kutladı ve yatırıma katkılarından dolayı Milletvekili Ali Ercoşkun’a teşekkür etti.

MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN: “SAĞLIKTA VERDİĞİMİZ SÖZLERİMİZİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRDİK”

Törende öne çıkan konuşmalardan birine imza atan isimlerden biri olan Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise, şöyle konuştu: “Mutlu bir gündeyiz. Emekler neticeye ulaştığı zaman yapılan çalışmaları neticesini her beraber almak istediğimizde gerçekten bunun hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl kararlaştırdığımız çalışmaların son aşamasındayız. 24 saat devam eden çalışmaların sonu yok. Belki biz mesaiyi bitirip evimize gidiyoruz. Ama sağlık camiası 24 saat fedakârlıkla çalışıyor ve toplumun tümüne hizmet ediyor.

Rahmetli İzzet Baysal’ın bizlere emaneti olan ve her türlü ayrıcalığı hak eden bir tesisin yenilenmesinin son noktasını koyuyoruz. Merkez Ünite Acil Servisi’ni 2015 yılı sonuna dek açacağımızın sözünü vermiştik ve bu sözümüzü tuttuk.  Şu anda ise, Merkez Ünite de tüm branşlarda poliklinik hizmeti vermenin yanı sıra tam donanımlı sağlık hizmeti vermeye başladık. Ayrıca fizik tedavi hizmeti de bu tesiste verilecek ve bir kat tümüyle bu alana ayrılmış durumda.

Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde de ciddi boyutta sağlık hizmeti veriliyor. Uluslararası sağlık noktasında da Bolu’nun yurtdışına bakan önemli unsurlarından bir tanesi. Ruh ve Sinir Hastalıkları birimi de birim burada hizmet verecek. Hem Bolu’dan, hem de diğer illerden Bolu’ya şifa bulmak için gelen hastalarımıza burada her türlü hizmeti sağlayacağız. Yine farklı konular gündeme geldiğinde elbirliği ile çalışmalarımızı yapacağız.”

ERCOŞKUN’DAN SAĞLIK YÖNETİCİLERİ VE ÇALIŞANLARINA TAKDİR VE TEŞEKKÜR

Milletvekili Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, “Bu sağlık yatırımına emek veren, katkı veren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerimiz; Metin Tahaoğlu, Abdullah Danışman ve Ali Rıza Zor ile göreve başladığı andan itibaren hem sağlık teşkilatının, hem de Bolu Halkı’nın gönlünü fetheden Başhekimimiz Muhammed Emin Demirkol’la birlikte önemli hizmetlere tanıklık edeceğiz. Katkı ve emeklerinden dolayı herkese şükranlarımı sunuyorum, hayır ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

VALİ AYDIN BARUŞ: MERKEZ ÜNİTE’DE EN ÜST DÜZEYDE SAĞLIK HİZMETİ VERİLMEYE BAŞLAMASI MUTLULUK VERİCİ

Törenin son konuşmacısı Vali Aydın Baruş ise, sözlerinde şu ifadeleri kullandı: “İzzet Baysal Şükran Günleri çerçevesinde anlamlı bir açılışta beraberiz. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’nin geçtiğimiz aralık ayında yapılan acil servis açılışında bir kez daha mutluluğumuzu ifade etmiştik. Vatandaşlarımıza gerektiği kadar hizmet verememesi nedeniyle endişelerimiz vardı. Ancak 2015 yılı Aralık ayında başlayan süreç ile bugün gelinen süreçte gerektiği şekilde Merkez Ünite’nin yeniden düzenlenmiş haliyle vatandaşlarımıza en üst düzeyde sağlık hizmeti verilmeye başlandığına tanıklık ediyoruz. Katkılarından dolayı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerine, Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

BOLU PROTOKOLÜ BAĞIŞÇILARA ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Protokol konuşmaları sonrası Metin Tahaoğlu tarafından İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a çiçek takdim edildi. Ardından Milletvekili Ali Ercoşkun ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hastaneye bağışta bulunan hayırseverler Hamiyet İnceoğlu ve Evren Olguner için çiçek sundu.

Törenin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar, Merkez Ünite’nin yenilenen yüzünü yerinde inceledi. Ameliyathane, sterilizasyon, yoğun bakım ve yataklı servislerin yanı sıra fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ruh sağlığı ve hastalıkları yataklı servislerini gezen davetliler, büyük hayırsever İzzet Baysal’ın fotoğraflarıyla donatılan duvar resimleri önünde günün anısına objektiflere poz verdiler.

Açılış töreni, düzenlenen kokteylle sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
vefasizlara
vefasizlara - 4 yıl Önce

merkez uniteyi kapatan sanki baskasimiydi ki?vakifin yerini tum itirazlara ragmen kapattiniz yeniden acmak zorunda kaldiniz vefa ornegi bolu halki guluyor size. personel bilmiyor mu olani biteni sanki

Vatansever
Vatansever - 4 yıl Önce

tarih 5 mayıs 2015 merkez ünitenin aynı şahıslar tarafından kapatıldığı tarih. hastanenin kapatılmaması için yapılan hastane bahçesinde yapılan eylemde nerdelerdi. tepkiler üzerine tekrar açılan hastane. şaka gibisin ya. halk bu kadar salak ya. eyleniyomusunuz bari

ali çavuş
ali çavuş - 4 yıl Önce

bolulular, bolu bolu olalı bu kadar salak yerine konmamıştır. şimdi açılış yapanlar çok değil yaklaşık bir sene önce aynı hastaneyi kapatmak için uğraşıyorlardı.

Sabri Soycan
Sabri Soycan - 4 yıl Önce

sayın millet vekilimiz ve değerli sağlık yöneticilerine bolu için manevi ve fonksiyonel değeri olan olan bu hastaneyi tekradan hizmete faal hale getirerek kazandırdıkları için teşekkür ediyorum.

Vatansever
Vatansever - 4 yıl Önce

hastane bir seher açılır gerisi yağcılık ve masraf olsun diyedir

SIRADAKİ HABER

banner128