ŞAHİNLERİN PENÇESİNDEN KURTULAMADILAR

Bolu’da 3 ay önce girdikleri 3 ayrı yerden hırsızlık yapan 3 kafadar Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’nun deneyimli ve başarılı ekipleri olan Şahinlerin pençelerinden kurtulamadı. Bu günü yaptıkları büyük çalışmalar sonucu Bolu halkının gönüllerinde taht kuran ve hırsızlık olaylarını bir bir aydınlatan Şahinler Adapazarı ve Kocaeli ilinde takibe aldıkları 3 hırsızlık zanlısını evlerinde yakalayarak Bolu’ya getirerek sorguladılar. Zanlılar yaptıkları hırsızlık olayını tek tek itiraf ettiler.

ŞAHİNLERİN PENÇESİNDEN KURTULAMADILAR

Haber: Kasım ŞAHİN

İlimizde hırsızlık yaptıktan sonra izlerini kaybettiren ancak geride bıraktıkları delilleri hiç düşünmeyen 3 zanlı Şahinlerin pençesinden kurtulamadı. Hırsızlık yaptıkları yerlerdeki kamera görüntülerine takılan zanlıların birer birer kimlikleri tespit edildikten sonra operasyon düğmesine basıldı. Sakarya ve Kocaeli ilinde oturdukları tespit edilen A.U., A.K. ve A.B.’in evlerine eş zamanlı operasyon düzenlenerek gözaltına alındılar. İşte zanlıların ilimizde gerçekleştirdikleri olaylar:

 

OLAY 1/29.12.2014 günü gecesi müşteki C.A. isimli şahsa ait İlimiz Merkez de bulunan iş yerine ait “Alüminyum Giriş Kapısının Kimliği Belirsiz Şüpheli Şahıslar Tarafından Sert Bir Cisim İle Zorlanmak Suretiyle Açılması Sonucu’’ içerisinde muhtelif miktar madeni ve kağıt para bulunan (1) Adet yazar kasa ile (3) Adet Nargilenin çalınması sonucu meydana gelen “İş Yerinden Hırsızlık” olayı,

 

OLAY 2/29.12.2014 günü gecesi müşteki A.U. isimli şahsa ait İlimiz  Merkezde bulunan iş yerine ait “Alüminyum Giriş Kapısının Kimliği Belirsiz Şüpheli Şahıslar Tarafından Sert Bir Cisim İle Zorlanmak Suretiyle Açılması Sonucu’’ iş yerinden 3200 TL nakit para, yaklaşık değeri 3000 TL olan 25 karton sigaranın alınması sonucu meydana gelen “İş Yerinden Hırsızlık” olayı,

 

OLAY 3/29.12.2014 günü  gecesi Müşteki A.T.  isimli şahsın yöneticiliğini yapmakta olduğu İlimiz Merkez  de bulunan …….. Öğrenci Yurdu isimli kuruma “Pimapen Pencerenin  Zorlanmak Suretiyle” girilmesi sonucu içeriden (1) adet GRUNDIG marka diz üstü bilgisayar ve içerisinde çeşitli evraklarının bulunduğu (1) adet çalışma çantasının çalınması sonucu meydana gelen “İş Yerinden Hırsızlık” olayları ile ilgili Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerimizin gerek İlimizde gerekse İstanbul İlinde iki gün boyunca yapmış oldukları  çalışmalarda;

 

Her üç hırsızlık olayını da 34……5 plaka sayılı rent a car aracı kullanan A.U.—.A.K.—A.B.-M.N.U—Ö.B. ve E.K. isimli şahısların birlikte gerçekleştirdikleri belirlenmiştir İlimizde  müşteki C.A. isimli  şahsa ait iş yerinden çalınan (1) adet Nargile de ele geçirilerek alınan talimat gereği müştekisine teslim edilmiştir.

 

Görevlilerimizin İstanbul ilinde yapmış oldukları yoğun çalışmalar sonucu A.U.—.AK.ve A.B. isimli şüpheli şahıslar 05.03.2015 günü İstanbul İl Merkezinde yakalanmışlar ve alınan talimat gereği 06.03.2015 günü İlimizde yürütülmekte olan (3) ayrı Hırsızlık olayı ile ilgili olarak İlimize getirilmişlerdir. Şüpheli E.K. VE M.N.U.  isimli şahısların halen bir suçtan dolayı Cezaevinde Tutuklu olarak bulundukları  öğrenilmiştir.

 

Şüpheli şahıslar A.U.—.AK.ve A.B. haklarında ‘’Geceleyin 2 Ayrı İş Yerinden Hırsızlık, 1 Adet Öğrenci Yurdundan Hırsızlık  ve  3 Adet Mala Zarar Verme’’  suçlarından tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte dün adli makamlara mevcutlu olarak  gönderildiler. Asayiş Şubesi yetkilileri; “Bolulu vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalar aralıksız devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128