Sak, Fransa Yolcusu

Ressam Şenol Sak, Yaz dönemi çalışmaları için Fransa’ya gidiyor.

Sak, Fransa Yolcusu
 Yaptığı “Balık” resimleriyle tanınan ilimizin önde gelen sanatçılarından, Ressam Şenol Sak, bu yıl gerçekleştireceği yaz dönemi çalışmaları ve açacağı yeni sergisi için Temmuz ayı boyunca Fransa’da olacak.

Geçtiğimiz yıl da Toulouse’da bulunan “Museum of Paint Saint-Frajou ”nun konuk sanatçısı olan Sak, bu yılda müze alanı içerisinde workshop ve eğitim çalışmaları yapacak. Sak ayrıca temmuz ayı içerisinde, 27. Kişisel Resim Sergisini Toulouse- L'Isle-en-Dodon turizm bürosu’nda açacak. Sanatçı bu sergisinde, son dönem 30 adet “Balık” konulu pastel boya çalışmasını sergileyecek. Fransa’daki çalışmalarının son bölümünde ise Paris’e geçecek olan sanatçı ünlü Montmartre-“Ressamlar Tepesi” ve Louvre müzesinde incelemelerde bulunacak.

 

 

KİMDİR?

 

1964 yılında Bolu’da doğdu. AİBÜ, Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 1993’den itibaren 23’ü Türkiye’de,  3’ü de yurt dışında 26 Kişisel sergi açtı..  30’dan fazla ülkede 250’nin üzerinde karma ve grup sergileri, çeşitli bianel, trianel ve sanatsal etkinliğe katıldı. Değişik ülkelerde sanatsal çalışmalarda bulundu. Ulusal ve Uluslararası ödüller aldı. Çalışmaları, çok sayıda kitap ve katalogda yayınlandı.1993-2012 yılları arasında 20 yıl süreyle, Sanat Yönetmenliği ve Yöneticilik görevlerini yürüttüğü BSM’den 2013 yılı başında ayrıldı. Çalışmalarını halen kendi özel atölyesinde sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışındaki çok sayıda özel ve resmi koleksiyonda eserleri bulunan Sak, (A.I.A.P)   Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve GESAM üyesidir. Sak,20 yıldan bu yana, sadece “balık” konulu eserler üretmektedir.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2013, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124