Sakarya Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı başladı

Sakarya Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan projelerin tanıtıldığı “4006 Tübitak Bilim Fuarı” sergisi açıldı.

Sakarya Ortaokulu Tübitak Bilim Fuarı başladı
Haber: Gönül Olutürk

Fuarın açılış törenine Bolu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük, Milli Eğitim Müdürlüğü Arge birimi, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü İsmail Şener yaptığı konuşmasında bu yıl ilki düzenlenen Tübitak 4006 Bilim Fuarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metodlarından biridir. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yeteneklerin birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yeteneklerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu amaç doğrultusunda açılışını yaptığımız fuarımızda Türkçe ve Sosyal Bilgiler alanında 1, Fen Bilimleri alanında 11, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi alanında 2 ,matematik alanında 3, Teknoloji Tasarım alanında 2 proje olmak üzere 20 proje hazırlanmıştır. Projelerin hazırlanmasında 12 öğretmenimiz danışmanlık yapmıştır. 116 öğrencimizde projelerin hazırlanmasında aktif görev alınıştır.

Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabileceklerini umut ediyoruz.

Proje çalışmalarında emeği geçen danışman öğretmenlerimize, proje yürütücüsü Fen ve Teknoloji öğretmeni Yeliz Yamak'a ve proje çalışmalarını gerçekleştiren öğrencilerimize teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Konuşmanın ardından açılışı gerçekleştirilen “4006 Tübitak Bilim Fuarı” nı gezen Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük ve beraberindekiler tarafından yapılan inceleme sonucunda öğrencilerin hazırladıkları projeler büyük beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128