Sanat Merkezi yeni bir sergiye ev sahipliği yaptı

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde Ressam Mahmut Öztürk ve Saadet Söyleyici Yasa tarafından hazırlanan resim ve seramik heykel sergisinin açılışına katıldı.

 Sanat Merkezi yeni bir sergiye ev sahipliği yaptı

Bolu Belediyesi tarafından restore edilerek muhteşem bir görüntüye kavuşan ve Bolu’da sanat adına yapılan bütün çalışmaların bir numaralı adresi haline gelen Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi yeni bir sergiye ev sahipliği yaptı. Sanat Merkezi’nde son olarak Mahmut Öztürk ve Saadet Söyleyici Yasa tarafından hazırlanan resim ve seramik heykel sergisinin açıldı. Serginin açılış törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılış öncesinde sanatçılar Mahmut Öztürk ve Saadet Söyleyici Yasa’nın sergi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmasının ardından konuşan Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, serginin açılmasına emeği geçenleri kutladı.

Bolu Valisi Aydın Baruş ise; “Böyle güzel bir sanat mekânının Bolu’ya kazandırılmasına vesile olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Bolu gördüğüm kadarıyla sanata ve sanatçıya değer veren birçok insanla dolu. Be sebeple burasının bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bugün ki serginin açılmasına emeği geçen iki sanatçımıza da kutluyor Bolumuzun sanat hayatına faydalar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sergiyi gezen protokol üyeleri ve vatandaşlara, Mahmut Öztürk ve Saadet Söyleyici Yasa tarafından sanat eserleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER