Sanayi’de birlik ve beraberlik buluşması

Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği, Sanayi esnafı arasındaki birlik ve beraberliği arttırmak için, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Cuma Namazı çıkışı Sanayi Camii önünde 1500 kişiye balık ekmek ve helva dağıttı.

Sanayi’de birlik ve beraberlik buluşması

Haber: Semih BAYKAL-Faruk ÇİDEM

Sanayi Camisi önünde Cuma namazı çıkışı sanayi esnafına ve vatandaşlara Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği tarafından bu yıl da balık ekmek ve helva dağıtıldı.  Sanayi Camii önünde dağıtılan balık ekmek ve helvaya sanayi esnafı ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte 1500’e yakın balık ekmek ve helva dağıtıldı.

AMACIMIZ BİRLİK VE BERABERLİYİ ARTIRMAK

Sanayi Camii önünde Sanayi Sitesi Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen bu etkinlikle ilgili Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Özkök bilgiler verdi. Özkök, bu tarz düzenledikleri etkinliklerin tek amacının sanayi esnafının birlik ve beraberliğini artırmak için yapıldığını söyledi. Ayrıca Özkök, bu yıl ikincisini düzenledikleri bu etkinliğin her yıl yapılacağını söyledi. Son olarak Özkök, ramazan ayında da yaklaşık 2bin kişiye iftar verdiklerini, aşure günlerinde de Cami önünde aşure dağıttıklarını bu tarz etkinliklerin zaten Ahilik kültüründe var olduğunu ancak unutulduğunu söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

ahilik kültürünü senenin belirli zamanlarında reklam için yapanlar asıl esnafın nasıl değerlerine sahip çıktığını görsünler bütün katilan emeği geçenl eri kutlarim

SIRADAKİ HABER

banner128