SANAYİDE MUTLU SONA GELİNİYOR

Yıllardır kangren haline gelen Küçük Sanayi Sitesi dükkanlarının akıbetinde son aşamaya gelindi. Önceki gün Bolu TSO toplantı salonunda TOKİ’den gelen yetkililer kurguladıkları projeyi esnafla paylaştı.

SANAYİDE MUTLU SONA GELİNİYOR

HABER: FARUK ÇİDEM

Uzun zamandır taşınması ile gündem de olan ve son zamanlarda da ruhsatsız oldukları gerekçesiyle zor günler yaşayan Küçük Sanayi Sitesi esnafları önceki gün Bolu TSO binasında yapılan toplantıdan daha umutlu ayrıldılar. Kentsel Dönüşüm alanı ilan edildikten sonra taşınması gündeme gelen Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnaflar yeni yapılacak olan sanayi bölgesinden de vazgeçince uzun süren tartışmalar kamuoyunu oldukça meşgul etmişti.

ARTIK HERŞEY DAHA NET

Kafalarında sürekli bir kuşku ile yaşamlarını sürdüren sanayi esnafı önceki gün TOKİ yetkililerinin sanayi sitesi için kurguladıkları projeyi dinlediklerinde bazı şeylerin daha net ortaya çıktığını söylediler. TOKİ yetkililerinin görsel sunum şeklinde sundukları kurgu-proje de sanayi sitesinde bulunan esnafların merak ettiği tüm detaylar anlatıldı. Daha önce kendilerine bu kadar detaylı bir bilgi verilmediğini söyleyen sanayi esnafına cevap veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Şu anki sanayi sitesi ile ve yeni yapılacak sanayi sitesi hakkında sürekli bilgilendirme yaptık ama ortada çok fazla dedikodu dolandığı için kafalarınız karıştı. Yeni yapılacak olan sanayi sitesi ve şimdiki sanayi sitesi bölgesinin düzenlenmesi bizim Bolu’nun bütünü için düşündüklerimizin sadece bir parçası” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 5 yıl Önce

şu dükkanların birde tüm fiyat detaylarını anlatsalar çok iyi olacak

ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

başkanın projeyi anlatmaktan çok geçmiş te yapılan hatalarını bastırmak için yüksek sesle sanayi esnafını haşladı doğru dürüst bir şey anlamadık gösterilen proje nin hakkında çok anlaşıolmayan hayati konular var başkanın olmadığı bir başkas toplantıda yetkililerden tekrar bilgi almalıyız başkan bu suçlayıcı üslupuyla kendini haklı çıkarmaya çalışıyor unutulmasın bu projeye başta sanayi olur demişti bu beceriksizlerin yüzünden bu hale gelindi

mustafa duran
mustafa duran - 5 yıl Önce

biran önce kazma vurulmalı ve sanayi sitesi inşaatına başlanması gerekiyor bu çarpık ve düzensiz sanayi sitesinden bolu halkı acilen kurtarılmalı.

ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

sn faruk çidem chp meclis üyelerinden mustafa aksoy ve erhan beykoz sanayi konusunda göstermelik bir iki sorularla ortami yatiştirma çabasinda belediye başkanindan yana tavir almişlardir o toplantıda baştan sona sanayi esnafi suçlanmış ve hakkini arayanlara vazgeçmeleri için tehtit etilmiştir gerçekleri yazmiyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner128