Sandıklar adaylık için kuruldu

AK Parti Bolu İl Teşkilatı, Milletvekili Aday Adayı olan isimler için teşkilat temayül yoklamasını gerçekleştirdi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ve Milletvekili Aday Adayı Tercih Listesi'nde 8 aday adayının yer aldığı temayül yoklamasında teşkilatlar, aday olarak görmek istediği 3 isim için oy kullandı.

Sandıklar adaylık için kuruldu
HABER: FARUK ÇİDEM

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi Ak Parti teşkilatları, Bolu'dan milletvekili adayı olarak görmeyi istedikleri isimler için sandık başına gitti. Parti yetkili kurullarının adaylık değerlendirmesine alınacak isimler hakkında teşkilatın eğilimlerinin tespit edilmesi amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan temayül yoklamasında, 8 aday adayı yer aldı.

 Partililerin yoğun katılımları ile 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşen temayül yoklamasına, Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift, Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Kadın Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Canan İzgi ve Gençlik Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Kübra Ökmen komisyon üyesi olarak katıldı.

 Oy kullanma işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekli hususlar Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift tarafından salondakilere aktarıldı. Daha sonra Bolu il teşkilatında çeşitli kademelerde görevli yaklaşık bin 300 kişi, Milletvekili Aday Adayı Tercih Listesi'nde yer alan Abdullah Başaran, Adalet Karadayı, Ali Coşkun, Ferudun Kaya, Mehmet Altun, Mehmet Emin Güz, Osman Şevki Çelebi ve Ömer Baygın isimlerinden aday görmek istediği 3 isim için oy kullandı. Görevlilerden kimlik ibraz ederek oy pusulasını alan teşkilat üyeleri, oy kullanım işleminin başladığı ilk saatlerinde uzun kuyruklar oluştu.

 İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve diğer komisyon üyeleri ile birlikte basının karşısına geçerek gerçekleşen temayül yoklaması hakkında görüşlerini bildiren Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift, Bolu'dan 16 kişinin adaylık başvurusunda bulunduklarını ve bunlardan 8'inin bugün temayülde yer aldığını söyledi.

 

"DEĞERLENDİRME MEKANİZMALARIMIZDAN BİRİ DEVREDE"

"Önemli bir seçime gidiyoruz" diyen Çift,  "Seçim dönemlerinde her siyasi partide olduğu gibi bizde kendi değerlendirme mekanizmalarımızdan biri olan temayül yoklamaları devrede. Dün Türkiye genelinde yaklaşık 28 ilde bu temayül yoklaması gerçekleşti. Bugünde kalan illerimizde temayül yoklamalarımız devam ediyor. Bizde Bolu'daki temayülü gerçekleştirmek içere burada bulunuyoruz. İnşallah saat 16.00 itibariyle sonuçlandıracağız bu temayülü. Burada sadece ve sadece oyların ve hazirun (katılımcı) listesi ile örtüşüp örtüşmediğinin sayımını yapacağız. Sayımlar Genel Merkez'de yapılacak ve deklare edilmeyecek" şeklinde konuştu.

 

"7 NİSAN’DA ADAY LİSTESİ BELLİ OLACAK"

Temayülden çıkacak sonucun tek başına bir ölçüt teşkil etmediğini kaydeden MKYK Üyesi Emine Çift, konuşmasının devamında şunları söyledi; "Bizim değerlendirme mekanizmalarımızdan sadece biri ve tek başına bir ölçüt değil. Bununla beraber anketler gibi farklı değerlendirme yöntemlerimiz ve ayın 6'sında başlayacak ve 16'sına kadar devam edecek alt komisyon çalışmalarımızda Genel Başkanımız, Bakanlarımız, Grup Başkan Vekillerimiz ve MKYK Üyelerimizin oluşturduğu bir komisyon tarafından aday adaylarımız dinlenecek 10 gün boyunca. Hepimizin de bildiği gibi geçici listelerin teslim edildiği tarih 7 Nisan. O tarih itibariyle de aday listelerimiz belirlenmiş olacak."

 

"3-0 OLACAĞINA İNANIYORUZ"

Konuşmasının devamında,10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bolu'da elde edilen başarıya da değinen Emine Çift, 7 Haziran'da 3-0 yapacaklarına inandıklarını söyledi. Çift,"Arzu ettiğimiz Bolu'da daha önce elde ettiğimiz başarıyla beraber 3 milletvekilini çıkartmak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya konulan performans Bolu halkının gösterdiği teveccüh bu anlamda bize cesaret veriyor. Kadrolarımızın da çalışkanlığı ve değerlendirmesi ile bu süreci güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

 

ERCOŞKUN KONYA’DA

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun temayül yoklamasında koordinatör Milletvekili olarak Konya’ya görevlendirildi.

AK Parti Genel Merkez tarafından 28 şubat günü yapılacak temayül yoklaması için Konya'da görevlendirildiğini belirten Ercoşkun; “7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri Temayül yoklaması, adaylık başvurusu yapanların değerlendirilmesi ile ilgili olarak gerçekleştirilecektir. Milletvekili aday belirleme kriterlerinden bir tanesi olan teşkilatların görüş ve kanaatlerini belirleme amacıyla yapılacak temayül yoklaması için Konya’da 15 sandık kuruyoruz. Sabah saat 10’da başlayacak oy kullanma işlemleri saat 16 da tamamlanacak. Başbakanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun memleketi Konya’da çıkartılacak 14 Milletvekilliğine karşılık 186 aday adayı yoklamaya katılıyor. Parti yetkili kurullarınca adaylık değerlendirmesine alınacaklarla ilgili ön incelemeye katkı sağlama amacıyla teşkilat mensuplarının görüşünü öğrenmek için temayül yoklaması yapılacaktır” dedi.

Ercoşkun; “Temayül Yoklaması sonuçları adaylıklarla ilgili değerlendirmelerde tek başına bir ölçüt teşkil etmediği gibi adaylık için herhangi bir şekilde hak da teşkil etmez. Hayırlara vesile olmasını temenni ederim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 09:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

yeni adliye sarayı yıllardan beri yapılmadı daha hala bolu halkı kandırılıyor.

hasan doruk
hasan doruk - 6 yıl Önce

bu parti yıllarca bolu halkını oyaladı yeni adliye sarayı yapacağız diye ama yapmadılar şimdi bu halk size nasıl güvenip oy versin maalesef size oy vermeyeceğiz.

arif alhan
arif alhan - 6 yıl Önce

yalancı akp liler ilk önce yeni bolu adliye sarayını yıllardır neden yapmadıklarını vatandaşımıza yalan konuştuklarını itiraf etsinler ondan sonra utanmadan bolu halkından oy istesinler artık gerçekleri görün ey bolu halkı bu akp bizleri kandırıyor seçim yaklaştı bunlara sandıkta en güzel cevabı verelim.

SIRADAKİ HABER

banner128