Sanık yakınları cezayı duyunca gözyaşı döktü

Diyarbakır ilinden İstanbul’a, özel aracıyla 12 kilo ağırlığındaki kubar esrarı taşırken Bolu’da polis kontrolüne katılan ve suçüstü yakalanarak cezaevine konulan Murat Kaplaner’e 10 yıl hapis cezası 40 bin TL’de para cezası verildi.

  Sanık yakınları cezayı duyunca gözyaşı döktü

Haber: Kasım ŞAHİN

Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama suçlamasıyla Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu olarak yargılanan 9 çocuk basanının davası karara bağlandı. Sanık Murat Kaplaner, son savunmasında; “Ben kesinlikle satıcı değilim, içici biriyim. İstanbul’da esrar pahalı olduğu için bir yıllık ihtiyacımı karşılamak için Diyarbakır iline gittim. Burada esrar daha ucuz. Aylık geliri 15 bin TL olan bir kişiyim. İstanbul’da minibüslerim var ve uyuşturucu madde satmaya ihtiyacım yok. Eşim ve 9 çocuğum mağdur durumda. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, idrar kan örneklerin uyuşturucu madde izine rastlanmamasına dair Adli Tıp Kurumunun verdiği rapora istinaden, uyuşturucu madde kullanmadığı ve bu işin ticaretini yaptığına kanaat getirerek Kaplaner’e 10 yıl hapis cezası ayriyeten 40 bin TL. para cezası verdi. Duruşmaya katılan sanığın 9 çocuğu, eşi ve yakınları kararı duyunca gözyaşlarını tutamadı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128