Sarot’ta intihar girişimi...

Mudurnu ilçesinde Taşeron firmada Termal şantiyesinde çalışan bir işçi alacaklarını alamadığı ve borçlandığı için intihar girişiminde bulundu.

Sarot’ta intihar girişimi...

Bolu’nun Mudurnu İlçesi’nde bir devre mülk inşaatında çalışan işçiler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Bir işçi beton santralinin üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Mudurnu’nun Dolayüz Köyü sınırları içersinde   bir  Termal  inşaatında taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bugün öğle saatlerinde eylem yaptı.

Yaklaşık 8 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçiler, firma yetkilileriyle tartıştılar. 2 çocuk babası 24 yaşındaki Abdullah Saygı beton santralinin üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. Mudurnu Emniyet Müdürü  işçilerle görüşürken, işçiler firmanın kendilerini oyaladığını söylediler. Yaklaşık 80 işçi maaşlarını alıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini söylediler.

SAROT TERMAL ;  TAŞERON FİRMALARA  AYLIK HAK EDİŞLERİNİ ÖDÜYORUZ

Sarot Termal Koordinatörü Turgay ARIKAN Taşeron firma sahibi ile sözleşmeyi fesih ediyoruz. Aylık ödemelerini şirket olarak ödüyoruz şu ana kadar hiç sıkıntı olmamıştır dedi. Şirketin ÖZ BERRA Vedat ÖZ’le  ilişkisi kesilecek öğrenilirken, Arıkan, “Firmamızın bu tesislerinde 4 Taşeron firma bulunmakta olup hak edişlerini aylık olarak ödeme yapıyoruz, bu firmalardan sadece ÖZ BERRA firmasında sıkıntı yaşanmış olup sıkıntının çözümü için şirket olarak devreye girdik Taşeron firmaya borcumuz yoktur” derken, şirket temsilcilerinin ikna ettiği işçi Abdullah Saygı Beton santrali üzerinden  indirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128