Savaşa Ülkücüler ve AKP’liler gitsin ##hb_manset.gif

CHP Bolu Merkez İlçe başkanı Faruk İyigün Türkiye Büyük Millet Meclisinde 320 oyla kabul edilen Tezkereyle Türkiye’nin ABD’nin çıkarları doğrultusunda savaşa sokulacağını söyledi. Tezkerenin...

Savaşa Ülkücüler ve AKP’liler gitsin  ##hb_manset.gif

CHP Bolu Merkez İlçe başkanı Faruk İyigün Türkiye Büyük Millet Meclisinde 320 oyla kabul edilen Tezkereyle Türkiye’nin ABD’nin çıkarları doğrultusunda savaşa sokulacağını söyledi. Tezkerenin içeriğinin Suriye ile sınırlı olmamasının ve “TSK'nın yabancı ülkelere gönderilmesi ve görevlendirilmesi ile bununla ilgili gerekli düzenlemelerin Hükümet tarafından belirlenecek esaslara göre yapılması için 1 yıl süreyle izin verilmesi” yönündeki ibarenin büyük bir tehlike teşkil ettiğinin altını çizen İyigün “Biz tezkereye ret oyu vererek savaşa karşı olduğumuzu deklare ettik. ABD çıkarları doğrultusunda ölmek isteyen varsa Suriye’ye giderek Özgür Suriye ordusu denen devşirme terörist guruba katılabilir. AKP’nin ve MHP’nin gençlerinin bunun için hazır olduklarını sanmıyorum ama hükümet Türk askeri yerine kendi gençlik grubu olan “Ak Gençlik” ile tezkereye destek veren MHP’nin gençlik örgütü olan “ülkü ocaklarının gençlerini” Suriye’ye gönderebilir” şeklinde konuştu.

 

 

CHP Bolu Merkez İlçe başkanı Faruk İyigün TBMM Genel Kurulu'nda, TSK'nın, Suriye dahil yabancı ülkelere gönderilmesi konusunda Hükümet'e yetki veren tezkere’sinin 320 oyla kabul edilmesinin büyük trajedi olduğunu söyledi. Türkiye’nin “Komşularıyla sıfır sorun” politikasından “sıfır komşu” noktasına sürüklendiğini söyleyen İyigün; “Bu konuda AKP ile beraber hareket eden MHP’de emperyalist güçlerin istediği yönde hareket etmiş ve AKP’nin dümen suyuna kova kova su taşımıştır” dedi. AKP’nin dış politikasının iflas etmesine rağmen MHP’nin AKP’ye verdiği açık desteği anlamakta güçlük çektiğini söyleyen İyigün; “Türkiye, Laik Atatürk cumhuriyetinin ilkelerinden taviz vererek Yurtta sulh, Cihanda sulh “ politikasını terk ederse bunun bedelini halkımız çok ağır öder. Hükümet hala Neo-Osmanlıcı bir tavırla geçtiğimiz Pazar günü yapılan büyük kongrede olduğu bir büyük bir rüya içinde yaşamaktadır. Rüya’nın kâbusa dönüşeceğini söylemek için müneccim olmaya gerek yoktur” dedi.

 

“ Özgür Suriye Ordusu “ ABD projesidir

Son üç aydır merkezini Hatay olarak gösteren ve ABD, Suudi Arabistan, Katar gibi ülkelerin de destek verdiği “ Özgür Suriye Ordusu “nun CIA,El-Kaide,Müslüman kardeşler ve Hamas gibi terörist gruplardan destek aldığına dikkat çeken İyigün “Suriye sınırında bulunan Akçakale'ye top mermisinin düşmesinin sebebi “ Özgür Suriye Ordusu “dur.Sınır kapısındaki gümrük binasını ele geçirerek Suriye devlet bayrağının indirilerek  yerine ÖSO bayrağının çekilmesi bu noktaya Esad güçlerinin ateş etmesine neden olmuş bu durumda 5 masum vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olmuştur” diye konuştu

 

Siyasal Ümmetçilik iflas etmiştir

AKP hükümetinin MHP ile birlikte aldığı tezkere kararının bir Müslüman ülkeye karşı alındığının da unutulmaması gerektiğini hatırlatan İyigün” Suriye ile savaşa meraklı olan AKP ve MHP’liler çok istiyorlarsa kendi gençlik grupları olan Ak Gençlik ve Ülkü ocaklarını Suriye üzerine gönderebilirler. Çünkü bu savaş Türkiye’nin değil ABD’nin savaşıdır. ABD çok istemesine rağmen Türkiye’yi Irak bataklığına çekemedi. Şimdi aynı senaryo Suriye için oynanmış ve başarılı olunmuştur. O yüzden ABD bu sefer kendi askerleri yerine Türk askerinin Suriye’de ölmesini istemektedir. Bu oyuna kapılan AKP ve MHP tezkere konusundaki olumlu tavırları Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçecektir.” Dedi.

 

AKP ve MHP ülkeyi kaosa sürükledi

 

Savaşta ölenlerin her zaman yoksul ve masum ailelerin çocukları olduğunu, Suriye noktasında da aynı kuralların işleyeceğini vurgulayan İyigün “ Bundan sonrada kural böyle işleyecektir. Şimdiden Borsada Aselsan hisselerinin yükselmesi yeni bir savaş ekonomisinin habercisidir. AKP iktidarında zenginleşmesinin yeni yolu artık savaş ekonomisinden beslenerek zengin olmaktan geçecektir. ABD’nin “Ilımlı İslam “ projesindeki rolünü çok iyi oynayan AKP ve yandaşı olan MHP bölgesindeki tek huzurlu ülke olan Türkiye Cumhuriyeti’ni de aldıkları son kararla kaosa sürüklemiştir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128