Savcı içici olmadığını kanıtladı

Diyarbakır ilinden İstanbul’a net ağırlığı 12 kilo 680 gram olan kubar esrar maddesini aracıyla sevk ederken Bolu’da yakalanan 9 çocuk babası Murat Kaplaner, mahkemede içici olduğunu söyledi. Ama, savcı bunun inandırıcı olmadığını ispatladı.

Savcı içici olmadığını kanıtladı

Haber: Kasım Şahin

8 Ay önce Diyarbakır ilinden aldığı dara ağırlığı 15 kilo 138 gram olan ve net ağırlığı 12 kilo 680 gram gelen kubar esrarı, aracının lastiklerine ve çeşitli bölmelerine sakladıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkan 9 çocuk babası Murat Kaplaner, Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğünün yapmış olduğu uygulamada yakalanan, polis, savcılık ve Ağır Ceza Mahkemesinde verdiği ifadesinde içici olduğunu söylemişti.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde 10 yıl hapis cezası istemiyle, “Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan tutuklu yargılanan Kaplaner; “Bu suçtan dolayı yargılanmaktan utanç duyuyorum. Ben İstanbul ilinde ayda 15 bin TL kazanan biriyim. Yolcu taşıma aracım var. 5 bin TL’lik bir uyuşturucu işine girmem. Sadece içici olduğum için kubar esrarı Diyarbakır ilinden aldım ve İstanbul’daki evime getiriyordum” dedi.

Sanığın avukatı Sinan Barut’ta müvekkilinin içici olduğunu iddia ederek; “Binlerce para kazanan bir insan 3-5 kuruş değerindeki esrarı satmaz. Eroin veya kokoin işi yapar. Müvekkilimin almış olduğu 12 kilo esrarı günde 3 defa olmak üzere içtiğinde bir yıl kullanımlık almıştır. Suçsuzdur ve 8 aydır tutukludur. Tahliyesini istiyorum” savunmasında bulundu.

SAVCI İÇİCİ OLMADIĞINI İSPATLADI

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi Savcısı, Kaplaner’in uyuşturucu ticareti yapmak suçundan ceza almasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini isteyerek; “Sanık,ısrarla içici olduğunu söylemekte. Ne var ki, Jandarma Kriminal Laboratuvarından gelen rapora göre, sanığın idrar ve kan örneklerinden alınan numunelerde, uyuşturucu madde kalıntısına rastlamamıştır. Uyuşturucu kullandığına dair hiçbir delil bulunmamaktadır” diye mütalaa verdi. Duruşma karar verilmek üzere 15 Kasım 2018 tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129