Savcı “Kare As”ın peşinde

Bolu’da son günlerde FETÖ örgütüne yönelik operasyonlar hız kesmiyor. Son günlerde çok sayıda yapılan gözaltılar sonrası tutuklanma oranları da artıyor. Savcılık yoğun bir çaba içerisine girerek, FETÖ örgütünün Kare As’ını çıkartmak için de özel çalışma başlattı. ABD tarafından, Irak ve Suriye’de uygulanan bu sistem sayesinde ilimizde faaliyet gösteren ve Fethullah Gülen’e yakınlığıyla tanınan 4 kişinin isminin belirlenmesi an meselesi.

Savcı “Kare As”ın peşinde

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Amerika Birleşik Devletinin CIA Merkezi İstihbarat Teşkilatı tarafından Irak ve Suriye’de uygulamaya koyduğu, 4 önemli isimin belirlenmesi ve hükümet tarafından bertaraf edilmesi için yapılan bir çalışmanın örneği hem Türkiye genelinde hem de il bazında olmak üzere düğmeye basıldı. Savcılar il bazında FETÖ örgütüne yakınlığı ile bilinen ve onun örgüt propagandasını yıllardır yürüten 4 ana ismin ortaya çıkartılması için dosyalar tek tek incelenirken, gözaltına alınanların da tek tek ifadeleri değerlendirilmekte.

Yapılan sorgulama ve tutuklamaların ardından Bolu’nun “Kare Ası”nın ortaya çıkartılmasına da ramak kaldı. Elde edilen birçok ifade, delil ve dokumanlar önümüzdeki günlerde tekrar masaya yatırılacak ve halen yurt dışına kaçanlar da olsa kesinlikle “Kare As”ın ortaya çıkartılması bekleniyor. Bolunun Kupa Papazının daha doğrusu Bolu İmamının kim olduğu ise her geçen gün daha da merak konusu oluyor. İlimizde en çok konuşulan FETÖ’nün Bolu İmamının sadece “Şişko” birisi olduğu yönünde. Kim acaba bu “Şişko.”    

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Analist
Analist - 4 yıl Önce

oldu olacak bolu emniyet müdürlüğü hazirlanan fetönün bolu şemasınıda size özel haber olarak servis etseydi.size bu bilgileri verenler kesinlikle emniyetteki kriptolar

h.tk
h.tk - 4 yıl Önce

her meslek gurubundan ağbiler var birkacı alınsa corap söküğü gibi gelir

Hiç süphesiz
Hiç süphesiz - 4 yıl Önce

bolu daki en büyük işverenlerden birisi ve en önemli kurum üniversite. o zaman rektörü alın hasırın üstünde bir hafta kalınca bül bül gibi öter. bunlardan biri rektör

kamil
kamil - 4 yıl Önce

şişko ve dalyan gibi olduğu da ifade ediliyor. ama dalyandan daha üst rütbeliler de varmış.

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

ne 4 ana isminden bahsediyonuz.düzce sayfa sayfa destan yazıyor.bizim bolu hala 4 isim de.halk uyuyosanıyonuz ama uyumayan kısmıda var.yazık o kanları akan kardeşlerimize.kimsenin fetö ile uğraştığı yok.

SIRADAKİ HABER

banner128