Savcı, Vali yardımcısının beraatine itiraz etti

FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alındıktan sonra 3 ay tutuklu kalan ve ardından tahliye edilen Bolu eski Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, yargılandığı Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında beraat kararı verildi. Ancak, mahkemenin savcısı, ceza isteyerek, beraat kararına itiraz etti.

Savcı, Vali yardımcısının beraatine itiraz etti
 

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Mudurnu Kaymakamı iken 2013 yılı Temmuz ayında Bolu Vali Yardımcılığı görevine getirilen ve Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY kapsamında terör örgütüne üye olmak suçlamışıyla görevinden edildikten sonra 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Bolu eski Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş hakkında Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi karar verdi.

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Karaca, eski Bolu Vali Yardımcı Ertaş’ın beraatine karar verdi. Ancak, mahkemenin Savcısı Nuri Gül, sanık Ertaş’ın ceza alması gerektiğini belirterek karara itiraz etti. Dosya Ankara Bölge İdare Mahkemesine gönderildi. Bölge İdare Mahkemesi, Savcı Gül’ün itirazını kabul ederse, Ertaş yeniden yargılanacak. Ertaş’ın avukatlığını ise Gerede eski CHP İlçe Başkanı Yusuf Renkli yapıyor.

EŞİNİN SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

Bolu Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş’ın hakim eşi Gülay Ertaş  FETÖ/PDY operasyonunda gözaltına alınmış ve daha sonra tutuklanarak meslekten ihraç edilmişti. Gülay Ertaş’ın, soruşturmasının halen sürdüğü ve hakkında bir dava açılmadığı öğrenildi. Eski Bolu Vali Yardımcısı Ertaş’ın Ankara Bölge Adliyesinin vereceği karar sonrası devlet aleyhine haklarını aramak için tazminat davası açacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124