Savcılar’a bir darbe de alacaklılardan

Bolu’da bir çok semtte faaliyet gösteren Savcılar Market Zincirleri yönetim kurulu başkanı Harun Savcı’nın FETÖ terör örgütü kapsamında tutuklanmasının ardından bir darbede alacaklılardan geldi. Savcılar marketler zincirlerinden alacağı bulunan firmalar ve bankalar, günlük satışların hepsine temlik koydurarak alacaklarının tahsil edilmesini resmi kanallardan talep ettiler.

Savcılar’a bir darbe de alacaklılardan

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da yıllardır Bolu halkına hizmet veren Savcılar Marketler zincirinin halkası tek tek kopmaya başladı. FETÖ terör örgütü kapsamında yaklaşık 10 gün önce gözaltına alınan ve ardından çıkartıldığı 2. Sulh Ceza Mahkemisi tarafından tutuklanarak cezaevine konulan Savcılar Market Yönetim Kurulu Başkanı Harun Savcı’nın ardından firma büyük bir ekonomik zorluk içersine girdi.

Harun Savcı’nın tutuklanmasının ardından firmaya kredi veren bankalar harekete geçerek, alacaklarının tahlis edilmesi için günlük satışlara temlik koyulmasını ve alacaklarının bu yolla tahsil edilmesini resmi bir yazıyla resmen bildirdikleri ortaya çıktı. Öte yandan, sadece bankalar değil, marketlere mal veren çok sayıda esnaf da aynı yöntemi kullanarak, satışlara temlik koyulmasını ve alacaklarının bir an önce tahsil edilip, taraflarına ödenmesini istediler. Yıllardır marketçilik anlamında bir firmayla yarışan Savcılar Market zincirinin şu günlerde iflasın eşiğine geldiği, birçoğunun kapandığı edinilen bilgiler arasında yer aldı.  

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2016, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

iyi de bu değirmenin suyu nerden geliyordu. elalem taş taş üstüne koyamazken, bunlar market zinciri için sermayeyi nerden buldu hiç düşündük mü? fetocular tarafından hayırsever halktan yardım diye toplanan paralar bunlara sermaye oldu. kara paralar aklandı. güzel güzel yemenin acı acı çıkarması olacak tabiki.

HİMMET
HİMMET - 4 yıl Önce

savcilar çok önceden beri̇ nakit sikintisi çeki̇yor bankalar kredi̇ vermi̇yordu.fetö ile alakasi yok hi̇mmet kesili̇nce geli̇nen son nokta her fetöcü işyeri̇ gibi̇ budur

bolululu
bolululu - 4 yıl Önce

nt mağazaları da fetönün değil mi o neden çalışıyor

Vatandaş
Vatandaş - 4 yıl Önce

alacaklilarin suçu ne,zararlar tazmin edilmeli tabiki

SIRADAKİ HABER

banner128