Savcılığa sevk edildiler…

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler dün saat 15.00’de eş zamanlı bir operasyon düzenleyerek biri Emniyet Müdür Yardımcısı, biri Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde komiser ve Dörtdivan ilçesinde polis memuru olarak görev yapan 3 emniyet mensubunu yasa dışı dinleme yapmak suçundan evlerinde gözaltına aldı. Emniyet mensupları bu gün öğle saatlerinde Savcılığa sevk edildiler. Sevk sırasında emniyet mensuplarının yakınları gözyaşı döktüler.

 Savcılığa sevk edildiler…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü KOM, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, yasa dışı dinlemelerle ilgili operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında ekiplere, haklarında gözaltı kararı bulunan eski İstihbarat Şube Müdürü Ufuktan Yiğit, Bölge Trafik Bölge Şube Müdürlüğünde görev yapan komiser Levent Şahin  ve Dörtdivan ilçesinde polis memuru olarak görev yapan Bekir Mutlu’nun evlerinde arama yaptı. Gözaltına alınan 3 emniyet mensubu akşam Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde sağlık kontrollerinin yapılmasını ardından geceyi geçirmek üzere tekrar Emniyet Müdürlüğüne getirildiler. Polislerin, Dev-Yol soruşturması kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ve rektör yardımcılarının telefonlarını yasa dışı dinledikleri iddia edildi.

Gözaltına alınan 3’üncü sınıf Emniyet Müdür Yardımcısı Ufuktan Yiğit, Komiser Levent Şahin ve polis memuru Bekir Mutlu’nun evlerinde yapılan aramada 3 adet bilgisayar, 3 adet laptop, flaş bellek ve çok sayıda CD’nin delil olarak alındığı, bilgisayarların hard disklerinin kopyalandığı  belirlenirken, dinleme olayının 2013-2014 yıllarında yapıldığı da öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2015, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
bahadır
bahadır - 6 yıl Önce

rektörü bu işten nasıl sıyıracaksınız.genel sekreter ve basın yayın komple cemaatçi bunlar.konseyden sorumlu rektör ve genel sekreter düne kadar okulda eski konsey başkanı için benim adayım demiyolarmıydı.kızım sana söylüyorum gelinim sen anla.eski yardımcısı oldu akp li dinlenmiş ya.ah güzel ülkem ah.

SIRADAKİ HABER

banner128