Sayın Baruş Hoş Geldiniz!

Erhan BEYKOZ yazdı...

 Sayın Baruş Hoş Geldiniz!

Bolu’ya yabancı olmayan Sayın Zahteroğlu, 2013 yılında atanır atanmaz kolları sıvayarak işe başladı. Atamayla memlekette bahar havası sevgiye karıştıkça, Bolu gerçek değerini bulmaya, halk hak ettiği itibarı almaya başlamıştı! Aradan geçen bir yılsonunda, Sayın Zahteroğlu’da merkeze alındı ve Sayın Aydın Baruş’un ataması yapıldı.

Sayın Baruş göreve başlar başlamaz, atanmış olduğu ili tanımak adına ilçeleri beldeleriyle birlikte gezmeye başladı. Yapılması gerekeni yaptı, olması gerektiği gibi davrandı.

Sayın Valim, yönetim şeklini elbette kendiniz belirleyeceksiniz ama rutin işleri çok sayıda yardımcınızın yapması valilikte dinamizmi sağlar diye düşünmekteyim.

Bolu’da iş yok diyenlere kulak asmayın çünkü Bolu’da yapılması gereken iş çoktur! Bolu insanı çok güzel insanların bir arada yaşayabildiği elit topluluklardandır! İnsanımız sesini çıkarmaz, tepki vermez, istemez ve kızmaz! Bu çerçevede de inanın devletin elini uzatması gereken işlerin çoğunu hayırseverler yaparlar.

Mesela üniversitemiz, İzzet Baysal Vakfının üzerine atılmış, sadece rutin işler yani bürokratik kağıt işleri devlet kanalıyla yapılıyor.

Mesela, ilçelerimizde önemli hayırseverlerimiz doğdukları ilçelere ölümsüz yatırımlar yaparlar! Karşılıksız, çıkarsız, umarsız ve sınırsız…

Mesela, Bağışcılar Vakfı eğitime, tarıma katkı verir. Şerafettin Erbayram beyefendi, Şevket Çatladı ve çok değerli yönetim kurulu üyeleri, Bolu’nun her şeyi ile ilgilenirler.

Mesela, Bolu Hayır İşleri Yapma Vakfına sizden evvel yapılması planlanan bir huzur evi hakkında bir yer teklifi yapılmış, vakıfta olan arkadaşların kendi işlerinden dolayı aksamıştı. Şimdi bunun yapılması için sizden yardım bekliyorum.

Mesela, Cennet Bolu’nun en önemli sorunu olan “turizm teşviki” bir an evvel çıkarılmalıdır. Teşvik desteği önemli bir aşamaya gelmiş, şimdi ise uykuya yatmış görülmektedir.

Mesela, beldelerimizden Gökçesu’yu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kömür ocaklarında çalışan vatan evlatlarını tanımalı, beldemizde nasıl yaşadıklarına şahit olmalısınız! Devlet elinin hemen hemen hiç gelmediği, zor şartlarda üreten insanımızın sosyal olarak yapacak bir tek aktivitesi olmadığını, yaşamın kömür ocakları, ev ve kahvede geçtiğini gördüğünüzde içinizin sızlayacağını biliyorum. Haddim değil ama kalkınma ile eser bırakacaksanız, Gökçesu için biçilmiş kaftan olacaktır.

Mesela, Taşkesti beldemiz termalde yükselen yıldız olmaya devam ediyor! Bizzat yerinde gördünüz!

Mesela, Karacasu jeotermalde altın gibi parlıyor ama deyim yerindeyse yerlerde sürünüyor. Narven ile soluk alacaktır belki ama yapılacak ve kişisel çekişmelerden dolayı yapımına izin verilmeyen tesisler güncelliğini koruyor.

Sayın Valim, başınız şişirmek istemiyorum ama Bolu yönetim anlamında çok kolay ama iş anlamında çok çalışacağınız ilimiz. Şimdilik bu kadar yeterlidir diye düşünmekteyim. Daha yazacak, çözümsüz olan birçok konuyu sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

Hoş geldiniz şeref verdiniz, başarılar diliyorum, saygılarımla…

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128