Sayın, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik şok hakaret içerikli sözleri sonrası “Bu Ana Muhalefet ve bu Kılıçdaroğlu Türkiye için büyük...

Sayın, Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik şok hakaret içerikli sözleri sonrası “Bu Ana Muhalefet ve bu Kılıçdaroğlu Türkiye için büyük talihsizliktir” diyen AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın “Büyük ülke olmanın ne demek olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu’nun anlaması mümkün değildir. Çünkü onun küçük kafası, büyük Türkiye’yi algılayamaz” şeklinde konuştu.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Grup toplantısında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için Böyle bir anlamsız dengenin içine Türkiye'yi sokan bir süreci bize bela eden, çapsızlığı bilinen bir Dışişleri Bakanıyla yola çıkılırsa olacağı budur. Bunu bilmek için engin bilgiye gerek yok. Bunu ancak ileri derecede gerizekalı biri yapar  şeklindeki açıklamaları sonrası AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın “Bu Ana Muhalefet ve bu Kılıçdaroğlu Türkiye için büyük talihsizliktir” şeklinde konuştu. Sayın, “Büyük Atatürk; Yurtta Sulh, Cihanda Sulh demiştir; ancak sözde Atatürkçü geçinen zihniyetler ise Türk dış politikasını “Türkiye’nin üç tarafı denizler, dört tarafı düşmanlarla çevrili’ söylemi ve ekseni üzerine kurmuşlardır. Tarihinde dünyanın en büyük imparatorluğunun varisi olan Türkiye Cumhuriyeti, AK Parti iktidarına kadar bölgesinde ve dünyada kişiliksiz, kimliksiz ve silik bir politika işlemiş, kendi komşuları ile ilgili meselelerde büyük devletlerin uydusu olmayı yeterli saymış, adeta bölgemizdeki gelişmeler karşısında üç maymunu oynamıştır. Oysa Sayın Kılıçdaroğlu’nun beğenmediği Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun dış politikalarda sıfır sorun hedefiyle Türkiye bugün bölgenin lideri, dünyanın da sözü dinlenen bir ülkesi haline gelmiştir” dedi.

 

“ONUN KÜÇÜK KAFASI, BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ ALGILAYAMAZ”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın “Büyük ülke olmanın ne demek olduğunu Sayın Kılıçdaroğlu’nun anlaması mümkün değildir. Çünkü onun küçük kafası, büyük Türkiye’yi algılayamaz. Onun kafası ve zihniyeti hala 1940’lı yılların Türkiye algılamasından kaldığı için bölge gerçeklerinin çok uzağında ve bu milletin çok gerisindedir. İçinde bulunduğumuz durumu algılayamayanların, gelecekle ilgili bir strateji ve politikalarının olmasını beklemek ham bir hayalden öteye gidemez” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124