Seben’in geleceği masaya yatırılacak

Seben Derneği tarafından düzenlenecek olan, “Seben 2023 Turizm ve Tarım Stratejik Yol Haritasının Belirlenmesi Toplantısı” kapsamında ilçenin gelecek yıllarda turizm ve tarım alanında izleyeceği yol masaya yatırılacak.

Seben’in geleceği masaya yatırılacak

Toplantı ile ilgili bir basın açıklaması yapan Seben Derneği Genel Başkanı Dr. Selami Eryılmaz, Seben Derneği olarak 27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan toplantı ile Seben'in geleceğini, turizm ve tarım alanlarında 2023 vizyonunu belirlemek ve planlı bir gelişim için, katılımcı ve profesyonel bir yol haritasına sahip olmak amacıyla bir toplantı yapacaklarını duyurdu.

Eryılmaz, Seben için çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin,  ilçeye yatırım yapmak isteyen iş adamlarının, ilçe yönetiminde söz sahibi kişilerin ve Sebenli girişimciler ile çeşitli kamu kurum/kuruluşların temsilcilerinden oluşan değerli katılımcıların Seben için Turizm ve Tarım Stratejik Yol Haritası’nın belirlenmesi toplantılarına davet edildiğini ifade etti.

Turizm ve tarımdaki gelişmelere ve sıkıntılara yönelik akımların dile getirildiği bir beyin fırtınası seansı ile başlayacak olan toplantının, ilçe turizm ve tarımının değişim gündeminde hangi konuların öncelikli olduğunun belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen bir grup çalışmasıyla devam edeceğini dile getiren Eryılmaz, Çalışmanın ikinci bölümünde ise, ilçenin turizm ve tarım geleceğine yönelik öneriler geliştirileceğini söyledi.

Eryılmaz, gelecek tasarımı aşamasında ortaya çıkan önemli başlıkların hep beraber tartışılarak 2023 hedeflerine yönelik bir rapor oluşturulacağını da sözlerine ekleyerek, oluşturulacak olan raporun tüm Bolu ve Seben halkına yeni bir yol haritası olacağı ve bundan sonra ortaya çıkacak başarılı birçok işe ışık tutacağı umudunda olduklarını aktardı.

Toplantının programı hakkında da bilgiler veren Eryılmaz, 27 Haziran 2015 Cumartesi  günü Bolu Belediyesi, BOBES ‘de açılış konuşmaları ile başlayacak toplantının Çalışma Yöntemi İle İlgili Bilgilendirme (Beyin Fırtınası Tekniği), Grup Koordinatörlerinin Belirlenmesi, Tarım Grup Çalışması  , Turizm Grup Çalışması, Tarım Grup Sunumları, Turizm Grup Sunumları, Yol Haritası ve projeler Grup Çalışması, Genel Değerlendirme, İftar Yemeği ile devam edeceğini belirtti.

Tarım Stratejik Yol Haritası çalışmaları sonuç raporu sunumu ile başlayacak Pazar günü programında ise,  Tarım Stratejik Yol Haritası çalışmaları sonuç raporu üzerine değerlendirmeler , Turizm Stratejik Yol Haritası çalışmaları taslak sonuç raporu sunumu ve Turizm Stratejik Yol Haritası çalışmaları taslak sonuç raporu üzerine değerlendirmeler  yapılacak.

Toplantının son günü olan Pazartesi  günü ise, Seben Tarım Stratejik Yol Haritası çalışmaları sonuç raporunun teslimi  ve Seben Turizm Stratejik Yol Haritası çalışmaları sonuç raporunun teslimi gerçekleşecek. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
sebenli
sebenli - 5 yıl Önce

bir sebenli olarak sebeni geriye getiren siyasetçiler toplanmış bi dernekle sebeni ileriye taşıyacaklarmış sebende oturmayan bir belediye başkanı kumandayla yönetecek gülüyorum sadece

sebenli
sebenli - 5 yıl Önce

sebenin ve kıbrıcığın askerlik şubesini,adliyesini ve kıbrıscığın cezaevini kapatan beki̇r bozdağı sebenin ve kıbrıscığın siyasetçileri elleri patlayıncaya kadar alkışladılar hesabı elbet sorulacak

seben14
seben14 - 5 yıl Önce

dikkat edin bu işlere sloganları hep "ne sen, hep hep hep ben , herşey seben için" olmuştur.

seben14
seben14 - 5 yıl Önce

arkadaslar hersey devletten beklersen olmaz ben seben ıcın ne yaptım bız ne yapmalıyız dıye sormak lazım tek taraflı dusunmeyın gerı kalmıslıktan gerı durmak gerek benceee

sebenli
sebenli - 5 yıl Önce

toplantıyı sebende yapsanızda bizde inansak birazcık

SIRADAKİ HABER

banner128