Sebenli çiftçilerin sorununa Başkent’ten çözüm

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Tarımsal üretimin en yoğun olduğu Seben İlçemizde tarımsal üretimde karşılaşılan sulama sorunlarını ortadan kaldıracağız” dedi.

Sebenli çiftçilerin sorununa Başkent’ten çözüm

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Arif Esen başkanlığındaki Seben Muhtarlar Derneği üyesi köy muhtarlarını Başkent’te ağırladı. Sebenli muhtarların yanı sıra AK Partili siyasilerin de katıldığı ziyarette, Ercoşkun, bölgede yaşanan tarımsal sulama sorunlarını masaya yatırdı, ardından da heyetle birlikte Devlet Su İşleri (DSİ) 5’inci Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

BOLU HEYETİNDEN PROJE ÖNERİSİ

Ziyarette, DSİ 5’nci Bölge Müdürü Mahmut Tuncer ile bir araya gelen heyet, tarımsal üretimin en yoğun ilçe olan Seben’e bağlı köylerde sulama sorununun giderilmesini talep etti. Bolu heyeti, soruna çözüm için sulama sorunu yaşanan köylere Seben Taşlıyayla Göleti’nden kanallar aracılığıyla su aktarılmasını önerdi.

DSİ 5’nci Bölge Müdürü Tuncer, kendisine görsellerle aktarılan sunumun ardından sorunun giderilmesi için çalışmalara başlanacağını ve Sebenli çiftçilerin sulama sorununu en kısa sürede gidereceklerini bildirdi.

TARIMSAL SULAMADA TAŞLIYAYLA GÖLETİ’NDEN DAHA FAZLA YARARLANILACAK

Ercoşkun, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada ise, şunları söyledi: “Bolu’nun Çukurovası olarak tabir ettiğimiz, Bolu’da en yoğun tarımsal üretimin gerçekleştiği Seben ilçemize bağlı köylerimizde yaşanan sulama sorunlarını DSİ 5’nci Bölge Müdürlüğümüzde masaya yatırdık. Ziyarette bizlere eşlik eden AK Partili siyasilerimize ve sorunu birinci ağızdan ifade eden Sebenli köy muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İl Özel İdaresi yatırımıyla hayata geçirdiğimiz Taşlıyayla Göleti Projesi bölgenin can damarı olma özelliği taşıyor. Dolayısıyla bu göletten tarımsal üretimde de en iyi şekilde istifade etmek arzusundayız. Sulama sorunu yaşanan köylerimize kanallar vasıtasıyla su aktarılmasını öngören öneri halindeki projelerimizi DSİ 5’nci Bölge Müdürlüğümüze sunduk. Bizlerin sorununa karşı gösterdikleri ilgi ve alakalarından dolayı DSİ Bölge Müdürümüz Mahmut Tuncer’e teşekkür ediyoruz. Sebenli muhtarlarımızla el ele vererek, Allah’ın izniyle Seben’deki sulama sorunumuzu topyekun ortadan kaldıracağız.”

Ercoşkun, bu gündem maddesi yanı sıra ziyarette hayata geçirilmesi planlanan Bolu Ovası Kapalı Sulama Sistemi Projesi ile Bolu’da yapımı devam eden en büyük kamu yatırımı olan Tekke Dere Barajı Projesi’nin de masaya yatırıldığını ifade etti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128