Sebzeye Antalya zammı Ayşe Kadın 10 TL oldu

Antalya'da yoğun yağmur yağışı ve ardından yaşanan sel Bolu'daki pazar fiyatlarını da vurdu. Bu hafta Bolu pazarında Ayşe Kadın rekor kırarak 10 TL'den satışa çıktı.

Sebzeye Antalya zammı  Ayşe Kadın 10 TL oldu

Haber: Semih BAYKAL
Türkiye'nin dört bir yanında kar yağışı yaşanırken Antalya'da yoğun yağmur yağışları vardı. Antalya' da yağan yağmurların ardından oluşan sel seraları etkilemesi sonucunda pazar fiyatları da yükselişe geçti. Bolu pazarında bu hafta Ayşe Kadın 10TL'lik satış fiyatıyla rekor kırdı. Ayşe Kadın'ın yanında bir diğer rekor kıran sebze ise 6 TL'lik satış fiyatıyla patlıcan oldu.

 Sebzeye gelen Antalya zammı açıklayan Manavlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal; " Bu kış çok sert geçiyor. Bolu'da kar yağışından dolayı köylüler ürünlerini toplayamıyor. Bir de Antalya'da yağan yağmurlarla oluşan sel seraları etkiledi. Antalya'dan üretim çıkmayınca otomatikman bu hafta pazarda da fiyatlar yükseldi. Önümüzdeki hafta bu fiyatların düşmesini bekliyoruz" dedi.

 Bu hafta Bolu pazarında sebze ve meyve fiyatları ise şu şekilde; Ayşe Kadın 10 TL, Patlıcan 6 TL, Sivri Biber 5 TL, Çarliston 4 TL, Dolma Biber 4 TL, Mandalina ve Portakal 2 TL'den satışa çıktı.   

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 6 yıl Önce

neolmus yaa eskıden kısın o da yenmezdıkı yaz sebzesı degılmıydı fasulye bunda anormal olan nedır

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124