banner120

Seçimin kazananı “TEKİN”

Ticaret ve Sanayi Odası 9. Meslek Grubu Meclis ve Meslek Komite üye seçimi Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında Merkez İlçe Seçim Kurulu nezaretinde gerçekleştirildi. Aydoğan Tekin ve Yetkin Tasarım Mimarlık Mühendislik Ltd.Şti. adına Nadir Gürkan Yetkin’in yarıştığı Meclis Üyeliği seçiminin kazananı Aydoğan Tekin oldu.

Seçimin kazananı “TEKİN”

HABER: Esra ÖZTÜRK

Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nde inşaat müteahhitleri, mimarlık-mühendislik hizmetleri ve ilgili diğer sektör kollarının yer aldığı 9. meslek grubuna ait Meclis üyeliği ve meslek komitesi üyeliklerinde yaşanan istifa, terkin, devamsızlık gibi nedenlerle yaşanan boşalmalar dolayısıyla 9.meslek grubu için yine mevzuat hükümleri doğrultusunda Oda Yönetim Kurulu tarafından seçim kararı alınmıştı. Söz konusu seçim, Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında Merkez İlçe Seçim Kurulu gözetiminde gerçekleştirildi.

452 üyenin seçmen listesinde yer aldığı seçimde, 1 Meclis asil üyesi, 3 Meclis yedek üyesi, 1 meslek komitesi asil üyesi ve 5 komite yedek üyesinin seçimi yapıldı. Meclis asil üyeliği için Aydoğan Tekin ve Yetkin Tasarım Ltd.Şti. adına Nadir Gürkan Yetkin yarıştı. Seçimde 216 oy kullanılırken, katılım oranı % 48 olarak gerçekleşti. Geçerli 210 oyun 169’unu alan Aydoğan Tekin, 41 oy alan Yetkin Tasarım Ltd.Şti. karşısında Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildi. Tekin, halihazırda Meclis üyesi bulunan İsmail Yerlikaya ve Koray Özcan ile birlikte 9. Meslek grubunu TSO Meclisi’nde temsil eden 3. isim olacak. Aydoğan Tekin’in listesinden Meclis yedek üyeliklerine Ar-Sel İnşaat Ltd.Şti., Abant Sera İnşaat Ltd.Şti. ve Cihan Tutal, Meslek Komitesi asil üyeliğine ise Gökçel Proje Ltd.Şti. seçildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş ve Meclis Başkanı Gökhan Yaman da seçim sürecini gün boyu yakından takip etti. Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Kazananın meslek grubu ve inşaat sektörü olduğu, kaybedenin olmadığı bir seçim yaşıyoruz. İki arkadaşımız da sektörümüzü Oda Meclisimizde son derece başarılı biçimde temsil edebilme kabiliyetine sahip olan arkadaşlarımızdır. Ancak bir Meclis asil üyesi seçilecekti; üyelerimizin tercihi doğrultusunda bu isim Aydoğan Bey oldu. Kendilerini başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Gürkan Bey’e de göstermiş olduğu ilgi ve medeni cesaretinden, Odaya ve sektöre sahip çıkan duruşundan dolayı teşekkür ediyoruz. Sonuçların meslek grubumuza, Odamıza ve İlimize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerinde bulunurken, Oda Meclis Başkanı Gökhan Yaman da seçimi kazanarak TSO’nun yeni Meclis üyesi olan Aydoğan Tekin’i tebrik etti ve Meclis üyelerine takılan TOBB rozetini taktı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124