SEDAŞ eğitimi katletti

SEDAŞ Bolu’da planlı kesinti adı altında elektrikleri 3 gün boyunca kesince hem öğrenciler hem de öğretmenler mağdur oldu. Kesintiler sonrası ortaya çıkan eğitim skandalı ise öğrenci ailelerinin büyük tepkisine neden oldu.

SEDAŞ eğitimi katletti

Haber: Kasım ŞAHİN

SEDAŞ tarafından 4-5-6 Aralık tarihleri arasında İzzet Baysal Mahallesi, Çakmaklar Mahallesi, Beşkavaklar Mahallesi ve Kültür Mahallesinde yapılanma adı altında planlı fakat proğramsız bir şekilde elektrik kesintisine gidince bölgede eğitim veren Canip Baysal Anadolu Lisesi, Behiye Baysal Ortaokulu ve Bolu Spor Lisesi'nin doğalgazlı kalorifer sistemi çalışmadı. Kombiler yanmayınca öğrenciler ve öğretmenler perişan oldu. Bu durum karşısında 3 okul valilik tarafından tatil edildi.

Bölgede bulunan okulların ve iş yerlerinin soğuktaq yaşayacakları sıkıntıyı programına almadan kafasına göre çalışma başlatan SEDAŞ’ın yaptığı bu uygulama büyük tepkilere neden oldu. Öğrenciler eğitimden geri kalırken, birçok işletme ise elektrik olmadığından dolayı zarara uğradı.

Kafasına göre çalışma yapan ve 4 mahalleyi elektriksiz bırakan SEDAŞ’a tepkilerde çığı gibi büyüdü. Bir taraftan öğrencilerin eğitimden kalmasına ve sınıflarda üşümesine neden olan SEDAŞ diğer taraftan esnafları da perişan etti. 21. Yüzyılda böylesine yapılan plansız bir çalışma ancak SEDAŞ’a yakışmayan bir tavır olarak hafızalara kazındı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128