SEDAŞ Proje Fikri Yarışmasını Başlattı

2018-2019 akademik takvim yılı içinde,4’ncüsü uygulanacak olan ve SEDAŞgeleneksel hale getirilen “Proje Fikri Yarışması” için SEDAŞ İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz, “SEDAŞ’ın geleneksel hale getirdiği, ‘Proje Fikri Yarışması’nın’ SEDAŞ’ın bölgesindeki 4 İldeki 6 üniversitede akademisyenler ve öğrencilerle işbirliği içinde yapılması, sanayi üniversite işbirliğine güzel bir örnek oluşturuyor.”dedi.

SEDAŞ Proje Fikri Yarışmasını Başlattı
 SEDAŞ İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz, www.sedas.com web sitesindeki “Proje Fikri Yarışması” alanından Ocak 2019 itibariyle proje fikri yarışması için başvuruların alınmaya başladığını belirterek açıklamasında, “SEDAŞ'ın geleneksel 4.Proje Fikri Yarışması,“Projesi İyi Olan Kazansın” sloganıyla,2019 yılında da hayat bulacak. SEDAŞ’ın faaliyet alanındaki 4 ilde yer alan üniversitelerden,  Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ), Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) akademisyenleri ile SEDAŞ yöneticileri “Proje Fikri Yarışması” için işbirliği içinde olacaklar ve 29 Mart 2019 tarihine kadar yarışma için projelerini SEDAŞ’ın web sayfasından paylaşan öğrencilerimizin değerli fikirlerini birlikte değerlendirecekler. Şimdiden Üniversitelerdeki  paydaşlarımıza değerli destekleri için teşekkür ediyor, katılım sağlayacak öğrencilerimize de başarılar diliyoruz.” dedi. 

10 BAŞARILI PROJEYE ÖDÜL VERİLECEK

Altı üniversitenin “Elektrik, Elektronik, Elektrik Elektronik ve Enerji Sistemleri”, “Endüstri” ve  “Bilgisayar”   (Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri) bölümlerinde eğitim gören ‘3. ve 4.sınıf üniversite öğrencilerinin’ katılabilecekleri ve şimdiden proje fikirlerini hazırlamalarının katılımcıların kendileri için de faydalı olacağı açıklandı.  Sadece bireysel değil, aynı zamanda öğrencilerin grup olaraken fazla 3 kişi ile proje hazırlayabilecekleri ve bu  şekildede yarışmaya katılabilecekleri belirtildi.Geleceğin bilim insanlarını bulmak, eğitime katkı sağlamak, öğrencilere araştırma ve buluş yapma heyecanı ve motivasyonuaşılamak, insanlığa katkıda bulunacak eserler ortaya çıkarmak adına “Toplum İçin Yeni Teknolojiler” temasıyla organize edilen 4‘ncüödüllü proje fikri yarışmasının başvurularını öğrenciler www.sedas.com web sayfasından yapabilecekler. Yarışma sonunda değerlendirmeler yapılacak ve ödül almaya namzet projeler seçilecek. Dereceye girebilecek adaylar  projeleri ile jüri karşısında sunum yapacaklar ve ilk 3 dereceye başarı ödülleri ile  7 projeye de mansiyon ödülü verilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER