SEDAŞ’IN YATIRIMLARINA TEŞEKKÜR

SEDAŞ Kocaeli, Bolu ve Düzce ile Sakarya İllerinde özel şirket statüsünde 9 yıldır sürdürdüğü yeni yatırım çalışmaları ile kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini hedefliyor.

SEDAŞ’IN YATIRIMLARINA TEŞEKKÜR
   HABER: AYSUN BEYKOZ

SEDAŞ yaz boyunca sürdürdüğü yatırım çalışmaları içinde montajı tamamlanan yeni tesislerini her ilde tamamlandıkça devreye alıyor.  SEDAŞ son olarak Sakarya İli Ferizli İlçesi Bakırlı Mahallesi orta gerilim ve alçak gerilim şebeke yenileme ve trafo İlavesi projesini kademe kademe hayata geçirdi.   

346 Direk, 70 Bin Metre İletken Çekildi

SEDAŞ saha da yatırım ekipleri ile iş güvenliği ve çevre güvenliğini de gerçekleştirerek, büyük mücadelelerle ve yoğun çalışmalarla, Sakarya İli Ferizli İlçesi Bakırlı Mahallesinde,planlı kesinti uygulayarak yüzlerce direk dikilmesini sağladı. SEDAŞ 1 milyon 400 bin TL’lik bir yatırım projesi kapsamında, Ferizli İlçesinde orta gerilim ve alçak gerilimde  olmak üzere 346 adet beton direğinayrı ayrı montajını ve bu direkler üzerinde  tesis edilen enerji hatları ile yaklaşık 70 Bin metre civarında iletken çekilmesini  ve bu tesislerin  şebekeye ilave edilmesi ile kapasite artışını da sağladı.

Yatırımlar İçin SEDAŞ’a Teşekkür Geldi

SEDAŞ Ferizli Bakırlı Mahallesinde toplamda 4 adet olan trafo sayısına, 2 adet yeni trafo ilavesi ile şebekeden çekilebilecek  gücünkapasite artışını da sağladı. Oluşacak yeni enerji taleplerinin karşılanması amacıyla mevcut trafo sayısı 6 trafoya yükseltilmiş oldu.  SEDAŞ’ın yaptığı elektrik dağıtımı tesis yatırım çalışmaları kapsamında Bakırlı Mahallesinde enerjinin kaliteli bir şekilde kullanımı ve yeni güç taleplerinin karşılanması gerçekleştirilmiş olurken,  oluşan müşteri memnuniyeti sonucunda,  mahalle sakinlerinden ve mahalle muhtarından SEDAŞ yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür geldi.

 

 

__________________________________________________________________

SEDAŞ hakkında

SEDAŞ, Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerini kapsayan yaklaşık 20 bin kilometrekarelik yüz ölçüm üzerinde, toplam 4 il, 45 ilçe, 49 Belediye, 766 köy ve 1344 mahalle'de 1,7 milyon tüketiciye, 3,5 milyon nüfusa 1700 çalışanıyla, 24 saat kesintisiz olarak enerji dağıtım hizmeti vermektedir. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Holding ile Avrupa’nın en büyük on lider enerji şirketi arasında yer alan CEZ Group’a ait bir kuruluş olan SEDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetleri kapsamında, bölgesindeki abonelere kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermeyi hedefleyerek, bu kapsamda oluşan arızalara hızla müdahale eder, 7/24 kesintisiz ve güvenilir hizmet vermek üzere elektrik dağıtım şebekesinde gerekli operasyonları gerçekleştirir. Bu faaliyetleri, sayısı 33’e varan dağıtım merkezi ve toplamda 22 Müşteri Hizmetleri Merkezi üzerinden yürüten SEDAŞ’ın, 2017 yılsonu itibarıyla Doğu Marmara’yı kapsayan faaliyet bölgesindeki 4 ilde, dağıtılan toplam elektrik miktarı 9,7 milyar kWh’tir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129