SEDAŞ’tan ‘Plan’ sız elektrik kesintisi

Son aylarda yaşanan elektrik kesintileri ve astronomik fatura tutarları ile eleştirilerin odağında yer alan SEDAŞ dün yine ilginç bir olayın altına imza attı.

SEDAŞ’tan ‘Plan’ sız elektrik kesintisi
 Bolu’da en çok eleştiri alan kurumların başında gelen SEDAŞ dün 17.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirdiği elektrik kesintisi ile bolu halkına saç-baş yoldurdu. Bolu genelinde başladığı Programlı elektrik kesintilerinin saatlerini Bolu’daki basın kuruluşlarına bildirme zahmetine bile katlanmayan SEDAŞ Bolu halkından yine kırık not aldı.

 

Bu İlk değil ki...

 

SEDAŞ Çağrı merkezi elemanlarının konu ile ilgili olarak bilgi almak isteyen haber merkezi çalışanlarımıza Bolu’da 17.00-19.00 arasında Programlı elektrik kesintisi olduğunu, mesai saatleri dışında oldukları için teknik birim müdürlerini bağlayamadıklarını söylemeleri dikkat çekti. Söz konusu Programlı elektrik kesintilerinin SEDAŞ’ın sitesinden duyurulduğunu söyleyen çağrı merkezi elemanları isteyenlerin internet üzerinden kesintilerle ilgili bilgi alabileceğini ifade ettiler. Haber merkezi elemanlarımızın “Herkesin internete girme imkanı olmadığını söz konusu kesintilerin bir gün önceden basın kuruluşlarına duyurulması halinde bunu gazetelerinden yayınlayarak duyurabileceklerini” söylemeleri üzerine cevap veren çağrı merkezi çalışanları “Şu anda mesai saatleri içinde olmadığımız için ilgili birimi bağlayamıyoruz. Yarın aradığınızda bu konuda ilgili birimlerle konuşabilirsiniz” yanıtını aldılar.

 

09.00-16.00 arasında elektrik yok

 

SEDAŞ çağrı merkezi çalışanları Çarşamba günü Bolu genelinde gerçekleştirilecek olan Planlı Elektrik Kesintilerini şu şekilde açıkladılar;”Bolu Merkez’in tüm köylerinde saat 12.00-13.00 arasında elektrik kesintisi, Saat 09.00-16.00 arasında İzzet Baysal Mahallesi,Alpagut Bey mahallesi,Salıbeyler Mahallesi,Çakmaklar Caddesi,Zerdali Sokak ve civarında elektrik kesintisi... SEDAŞ yetkilileri Bolu’nun tüm ilçelerindeki köylerde ise ay sonuna kadar “bakım çalışmaları” adı altında elektrik kesintisi uygulanacağını da vurguladılar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2013, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER