ŞEHİDİMİZ İÇİN GÖKYÜZÜ BİLE AĞLADI

Mardin’in Nusaybin ilçesinde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz’ın doğun yeri olan Kıbrıscık’ın Alemdar Köyüne helal için getirilen cenaze öncesi ve sonrası gökyüzü bile ağladı. Şehit cenazesinin gelmesine saatler kala köyde yağmur yağışı hiç durmazken zaman zaman gök gürlemesi ve dakikalarca dolu yağması Alemdar köyünde hayra alamet olarak yorumlandı. Cenaze töreni öncesi ve sonrası objektifimize yansıyanları siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

ŞEHİDİMİZ İÇİN GÖKYÜZÜ BİLE AĞLADI

Haber: Kasım ŞAHİN

Şehidimiz için Alemdar köyünün camisinin konuk evine dev bir Türk bayrağı asılarak şehit naaşı dualarla beklendi. Bu dakikalarda durmaksızın yağan yağmur yerini doluya bıraktı ve köyün her tarafı beyaza büründü. Şehidimizin Türk Bayrağına sarılı tabutunun uzaktan görülmesiyle birlikte Alemdar Köyünde gözyaşlarıyla ağıtlar yakılmaya başladı. Şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın kız kardeşleri Sema ve Seda, annesi Serap, Babası Dilaver ile dedesi Hayrettin Oflaz, gözyaşlarına boğuldular. Baba Dilaver Oflaz sinir krizi geçirip kısa süreli baygınlık geçirirken kendisini yakınları ile 112 sağlık ekipleri destek oldu. Türkkızılay’ı gün boyu Kıbrıscık ilçesindeki tören öncesi yaklaşık 3 bin kişilik çorba dağıttı.

NURETTİN DOĞANAY TÖREN BOYUNCA AĞLADI

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın köyüne gelerek önce taziye evini ziyaret etti. Taziye evinden tören alınana kadar ve şehidimizin namazının kılınması ile uğurlanmasına kadar Doğanay gözyaşlarını hiç tutamadı. Kıbrıscık ilçe merkezinde düzenlenen ve on binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazı sırasında Doğanay adeta hıçkırıklara boğuldu ve şehidimizi son yolculuğuna uğurlanana kadar gözyaşlarını tutamadı.

SİYASETTE OLMASI GEREKEN EN GÜZEL FOTOĞRAF

Bu güne kadar siyaset nedeniyle sürekli olarak karşılıklı sözlü sataşmalar içersinde olan Ak Parti ile CHP Bolu milletvekilleri siyasette olması gereken en güzel fotoğrafı şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın doğduğu Alemdar köyünde verdiler. Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bir ara gözyaşlarına hakim olamayan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın koluna girerek onu teselli etmeye çalışması en güzel anlardan biri oldu. Daha sonra Ak Parti İl Başkanı Doğanay, Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan yan yana gelerek taziye evini ziyaret ettiler.

ŞEHİT BABASI ŞEHİT BABASINI YALNIZ BIRAKMADI

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırında şehit düşen Göynüklü Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın babası Selim Sarpkaya, şehit babası Dilaver Oflaz’ı cenaze namazı boyunca iç yalnız bırakmadı ve onunla birlikte şehidimiz Oflaz’ı son yolculuğuna uğurladı. Bu görüntü cenazeye katılan herkesi duygulandırdı.

VALİ BARUŞ İLE MİLLETVEKİLİ ERCOŞKUN TESELLİ ETTİLER

Şehit babası Dilaver Oflaz, Kıbrıscık ilçesinde düzenlenen resmi törenlerde Bolu Valisi Aydın Baruş ve Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un büyük destekleri ve tesellileri ile güçlükle ayakta durmaya çalıştı. Vali Baruş ile Milletvekili Ercoşkun, şehit babasının iki taraftan kollarına girerek dakikalarca onunla koşup teselli etmesi sinir krizi geçirmesini engelledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128