Şehit ailesine verilen söz tutuldu “Kahraman şehidin ismi artık ölümsüz”

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Pulcu’nun Göynüklü şehit ailesine gerçekleştirdikleri ziyarette aileye verilen söz tutuldu. Şehit uzman çavuş Ziya Sarpkaya'nın ismi ilçedeki Devlet Hastanesine verildi ve Kahraman Mehmetçiğin isminin ölümsüzleştirilmesi sağlandı.

 Şehit ailesine verilen söz tutuldu  “Kahraman şehidin ismi artık ölümsüz”

AK Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan uzman çavuş Ziya Sarpkaya'nın ailesini geçtiğimiz günlerde Göynük İlçesi Yenice Mahallesi'ndeki baba evinde ziyaret etmişti. Ercoşkun, AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Pulcu ile birlikte yaptığı ziyarette, 27 yaşında Şehit olan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın annesi Neriman, babası Salim Sarpkaya ile bir araya gelerek, Şehit ailesine her zaman yanlarında olduklarını bildirdi.”

Ercoşkun, o tarihte yaptığı ziyarette, Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın isminin memleketinde hizmet veren ilçe devlet hastanesine verileceğine dair aileye söz verdi. Aradan geçen 2 ayın ardından söz tutuldu ve Sağlık Bakanlığı'nda gerçekleştirilen başarılı temaslar neticesinde kahraman şehidin isminin hastaneye verilmesi sağlandı.

Ercoşkun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bundan böyle şehidimizin babası babamız, annesi annemizdir. Biz şehit ailelerimizi ailemiz olarak görüyoruz. Ne zaman bir ihtiyaçları olursa, Şehit ailelerimize sadece bir telefon uzaklıktayız. Yeni yapılan ilçe devlet hastanemiz tamamlandı. İç tefrişatının bitmesi ile 2 ay içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Göynüklü vatandaşlarımıza hayırlı olmasını buradan temenni ediyorum. Şehidimizin baba evini ziyaretlerimiz esnasında Şehidimizin isminin ölümsüzleştirilmesi için bir projemiz olduğundan bahsetmiştik. Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız yoğun görüşmeler neticesinde yeni Hastaneye Şehidimizin adının verilmesini konusunda mutabakat sağlanmış oldu. Göyük İlçe Devlet Hastanesi artık “Şehit Ziya Sarpkaya Devlet Hastanesi” olarak anılacaktır. Kahraman Askerimiz Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın ismi ebediyen memleketi Göynük'te yaşayacak ve yaşatılacaktır. Bu vesileyle Şehidimize Allah'tan rahmet dilerken, ailesine, yakınlarına ve tüm halkımıza tekrar başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu ismin de inşallah burada sonsuza kadar kalmasını temenni ediyoruz. İnsanlarımız da şehidimizi böylelikle hatırlamış olacaklardır" dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124