Şehit annesinin elini öpen komutan tutuklandı Komanda Tugay Komutan Vekili Adli Denetimle serbest bırakıldı

Fethullah Gülen terör örgütüne yönelik tutuklamalar, gözaltılar ve görevden alınmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avukatlar ve işadamlarına yönelik göz altıların yanı sıra şok bir olay yaşandı. İstanbul’da darbeci askerler tarafından başından vurularak şehit edilen Ozan Özen’in cenazesine katılan ve buruda şehit annesi Emine Özen’in elini öperek gündeme damgasını vuran Jandarma Alay Komutanı Albay Türker Yılmaz bu gün tutuklandı. Diğer taraftan Bolu Valisi Aydın Baruş’un, FETÖ yanlısı askerler tarafından yeniden örgütlenip yakalanacağı haberi üzerine ayaklanan Bolu halkına destek vermek için Vali Baruş’un yanında yer alan ve halk tarafından büyük ilgi gören 2. Komando Tugay Vekili Albay Cahit Tirindaz ise çıkartıldığı mahkeme tarafından Adli Kontrol denetimliğince serbest bırakıldı.

Şehit annesinin elini öpen komutan tutuklandı Komanda Tugay Komutan Vekili Adli Denetimle serbest bırakıldı

Haber: KASIM ŞAHİN

Bolu’da Fethullah Terör Örgütüne yönelik operasyonlar hemen hemen her gün sürüyor. Her geçen günde şok tutuklamalar yaşanıyor. İstanbul’da FETÖ’ye bağlı askerler tarafından yapılan darbe girişimi sırasında başından vurularak şehit edilen Bolulu Polis Memuru Ozan Özen’in şehit cenazesine son anda katılan ve şehit annesi Emine Özen’in elini öperek, başsağlığı dileğinde bulunan Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, ertesi günü görevinden alınmıştı. Ancak, daha sonra gözaltına alınan Komutan Yılmaz, Gülen cemaatine ve darbe girişimine destek vermek suçundan bu gün çıkartıldığı 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde darbeci askerlerin tekrar ayaklanacağı ve Bolu Valiliğinin basılıp Vali Aydın Baruş’un darbeci askerler tarafından alıkonulacağı dedikoduları nedeniyle on binlerce Bolulu vatandaş ellerine kazma ve kürekleri alarak Valilik binası önünde toplanmıştı. Bu desteği o gece 2. Komando Tugay Vekili Albay Cahit Tirindaz’da katılmış ve kürsüden aşağıya inerek halk kendisine el verip destek olmuştu. Tirindaz’da çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol denetim serbestliğiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.   

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
eb
eb - 4 yıl Önce

sıra rektörde ve kara kutusu eb de onlarıda alın ve sorgulayın

SIRADAKİ HABER

banner128