Şehit Savcı için gıyabi namaz kılındı…

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Çağlayan Adliyesinde görev yatığı makamında rehin alınan ve yapılan operasyon da zanlıların saldırısı sonrası şehit düşen Savcı Mehmet Kiraz için Bolu Kadı Camii de gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan gıyabı cenaze namazı öncesi Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı Şehit Savcı Mehmet Kiraz basın açıklaması yaptı.

 Şehit Savcı için gıyabi namaz kılındı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Devlet erkânı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınması ve öldürülmesinin ile Türkiye’de büyük yas yaşanırken Bolu’da bu duruma seyirci kalmadı. Adliye önünde yapılan basın açıklamaları ve STK’ların olayı kınamasının ardından geçtiğimiz gün Kadı Camii önünde Şehit Mehmet Selim Kiraz için gıyabi cenaze namazı kılındı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı kılınan gıyabi cenaze namazı öncesinde basın açıklaması yaptı. Saygılı yaptığı basın açıklamasında Türkiye’yi birlik olmaya davet ederek “Şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz, devlet erkânı ve halkımızın şahadetiyle birlikte ebedi âlemine uğurlandı ve bugün bizlerde şahadet etmek için buradayız. Ateş düştüğü yakıyor. Değerli ailesi acı içindedir. Allahtan sabır diliyoruz. Lakin savcımız şehitler makamında ve ebedi dünyasındaki yerinde huzur içerisindedir. Acımız büyüktür, elbet savcımız geri gelmeyecektir ama bu hadise, devlet ve millet bütünlüğümüz için bizlere büyük bir uyarıdır. Umudumuzu yüksek tutmalıyız. Umutsuzluk bizlere yasaktır.“Hayır bildiklerimizde şer, şer bildiklerimizde hayır olabilir” ilkesi bizler içindir.” dedi.

Saygılı sözlerine şu şekilde devam ederken konuşmasını Abdurrahim Karakoç’un dizeleriyle sonlandırdı. “Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şahadeti bazı gerçeklerin daha iyi bir şekilde anlaşılmasına vesile oldu. Bir milletin ufkunu aydınlatan, yakıtı kendi kanı olan bir meşaleyi tutuşturdu. Savcımızın ölüm şekli elbette ki yine kâfirlerle münafıkları çok sevindirmiş olabilir. Lâkin bu sevinçleri çök sürmeyecektir. Acımız bizleri yanlış sözler sarf etmeye yöneltebilir. Müslümanlara beddua yakışmaz. İçimiz beddua ile dolu ama imanınız engel oluyor. Biz biliriz ki, zerre miktarı iyilik de, kötülük de asla karşılıksız kalmayacaktır. Savcımızın şahadeti ile birlikte İnsan olanlarla olmayanların gerçek yüzleri bir kere daha ortaya çıkmıştır. Terörizme açık destek verenlerle sempati duyanlar, saflarını çok netleştirmişler ve devletimizle milletimize kafa tutmuşlardır. Sosyal medyayı bir şeytan örgütü gibi kullanan terör sempatizanı internet siteleri, Twitter, gazete ve televizyonların yayınları bu durumu açıkça göstermiştir. Dıştan bakılınca asla bir araya gelmez zannedilen kesimler, devlet ve millet düşmanlığında acilen ittifak ederek birbirlerinin beyanlarına destek veriyorlar. Bu durumu gaflet ya da delalet olarak ifade edenler olabilir bu güpegündüz hıyanettir Dünün senaristleri bugün yine devlet ve millet bütünlüğümüz üzerine bir takım kirli oyunlar kuruyorlar. Son günlerde yaşanan olaylar silsilesini tesadüfî zannetmeyelim. Bunlar oluşturulan bir planın parçasından başka bir şey değildir. Çok dar ve keskin bir virajın başındayız. Rabbim sabır, dua ve büyük gayretlerimiz neticesinde bu virajı aşmamızı nasip edecektir. Sabır, zaferin İyilere nasip olacağının kesin delilidir. İnşallah Milletimiz, itidalle bu musibetlerin üzerinden gelecektir. Zaman birlik ve beraberlik zamımdır. Zaman kirli ve sinsi oyunları hep birlikte bozma zamanıdır. Ve zaman Çanakkale'deki o İlahi ruh ile kardeş olma ve mücadele etme zamanıdır. Yarınlar elbet elbet bizimdir. Gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir. Allah'ın rahmeti ve bereketi Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ın üzerinden eksik olmasın, Rabbimiz acılı ve vakarlı ailesine de sabırlar ihsan eylesin.”


Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128