Şehitler için Belediye meydanında mevlüd okundu

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına üye olmakla suçlanan bir grup subay tarafından geçtiğimiz Cuma günü saat 22.00’da başlatılan ve kısa sürüde sonlandırılan darbe girişiminde askerlerle çatışmaya girerek şehit düşenler için Bolu Belediye meydanında mevlüd-i şerif okutuldu.

Şehitler için Belediye meydanında mevlüd okundu
Haber: SEMİH BAYKAL- FARUK ÇİDEM

Bolu Belediye Meydanında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içinde bir grup Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına üye olmakla suçlanan bir grup subayın başlattığı darbe girişiminde şehit olanlar için yatsı namazı öncesinde ve sonrasında mevlüd-i şerif okutuldu. Belediye Meydanında şehitler için okutulan mevlüd-i şerif’e Bolu halkı yoğun ilgi gösterirken, Bolu Valisi Aydın Baruş,Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Hayri Coşkun, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Çetinkaya ve İl Genel Meclis Üyesi Yaşar Yüceer’de katıldı. Mevlüd-i şerif’e katılanlara ayrıca lokum ve gül suyu ikram edildi.

“HİÇ KİMSE TÜRKİYE’Yİ BÖLEMEZ”

Okunan mevlüd-i şerif ve dualar sonrasında meydanda toplanan Bolu halkına seslenen Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin şunları söyledi; “Bu şerefli millet tarihte birçok haksızlığa karşı, zulme karşı direniş yapmıştır. İşte iki gün önceki akşamda alçakça, şerefsizce yapılan kalkışmaya karşı bu direnişi, bu şanlı duruşu güçlü bir şekilde ortaya koymuştur. Şunu açık bir şekilde belirtmek isterim ki hiç kimse Türk milletini, Türkiye’yi bölemez, yıkamaz! Türk milleti bu mesajı meydanlarda toplanarak ve direnerek dünyaya haykırmıştır. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımız ilan etti ve hükümetimiz yarın muhalefet ile idamı konuşacak. Tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet uğrunda hayatını kaybeden aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rektör
Rektör - 4 yıl Önce

Rektöre haksızlık etmeyin. Rektör bey o kadar entrikacı düzenbaz değildir. Onun yanında yer alan MB, H. E.B en kurnaz kişilerdir. O önüne gelen bilgilere evet der. Üniversiteyi cemaate açan ve onları gelip yerleşmesini kökleşmesini sağlanan genel sekreterdir. Gazideki öğrencilik yıllarından beri onlarla iyidir. Meslek yüksek okulundaki Muratla çok samimidir. Onu oraya aldıran odur. Onla gizli ve açık ilişkileri vardır. Cemaatle ilişkileri ayarlayan kotaran kişi odur. Karşılığında da daha önce genel sekreterlere verilmeyen dönerden maaşı kadar döner verilmesi kararlaştırılmıştır. Ödülünü 8 yıldır almaktadır. Yeni rektör adayımız odur hayırlı olsun.

OKUL
OKUL - 4 yıl Önce

Cemaatçi rektörü Abdullah Gül e yakınlığını kullanarak atatan kimdi? Bu cemmat olayında bu ihanet olayında hepinizin payı var. En çokta rektörün payı var. Tüm idari görevler kritik görevler bu cemamt tayfasına verildi. Üstelik bu cemaatçiler bu üniversiteden değildiler, başka yerlerden geldiler, getirildiler. kaçak Fatih üniversitesi rektörü Şerif Tekalan bunlara personel havuzu sağlıyordu. 7 yıl önce hemen bir cemaatci doktor geldi ve döner sermaye muhasebe işlerine atandı. üstelik döner sermaye hesaplaması gizli yapılıyordu? döner sermayeyi hesaplayanda dağıtan da alanda hepsi cemaatcilerdi.

SIRADAKİ HABER

banner128