Sel ve zehirlenmelere karşı uyarı

Geçtiğimiz hafta tüm ülkeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından meteoroloji yetkilileri vatandaşları, beklenen yağmurlu günlerden dolayı sel, heyelan ve su baskınlarına karşı uyardı. Ayrıca kuvvetli rüzgarlardan kaynaklı soba zehirlenmelerine karşı da tedbir alınmasını hatırlattı.

Sel ve zehirlenmelere karşı uyarı
HABER: FARUK ÇİDEM
Geçtiğimiz hafta beyaza bürünen Bolu’da hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte hızla eriyen karlardan dolayı meteoroloji yetkilileri vatandaşları oluşabilecek sellere karşı uyardı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Batı Karadeniz'de, mevcut kar örtüsünün halen devam eden yağmur, yüksek sıcaklık ve kuvvetli lodos ile birlikte Bolu, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde hızlı kar erimelerine sebep olacağı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (sel, heyelan, su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”
LODOS GELİYOR
Beklenen kuvvetli rüzgardan kaynaklanabilecek olan soba zehirlenmelerine karşı da uyarıda bulunan yetkililer; “Yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın il genelinde yarın (07.01.2016 Perşembe) ve 08.01.2016 Cuma günü güney ve güneybatı yönlerinden (LODOS) kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgârların neden olabileceği soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” şeklinde bir açıklama yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124