SELDA BAĞCAN KIBRISCIKLILARI COŞTURDU

Bolu’nun Kıbrıscık Belediyesi tarafından bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen “Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivali” büyük bir coşkuyla kutlandı. Festivali katılan yılların eskitemediği ünlü sanatçı Selda Bağcan, 1970’li yıllarda hit olan şarkılarıyla damgasını vurdu.

 SELDA BAĞCAN KIBRISCIKLILARI COŞTURDU

Haber: Kasım ŞAHİN

Bu yıl 257incii gerçekleştirilen Kıbrıscık Karagöl Kültür ve Sanat Festivali 9-10 Temmuz tarihleri arasında ilçede gerçekleştirildi. Festivale CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve çok sayıda CHP’li katıldı. Festivalin ilk günü olan 9 Temmuz 2016 tarihinde Ömer Yağlıoğlu resim sergisi, Bolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Sergisi, Serap Gülen’in Kıbrıscık konulu slayt gösterisi, Halk oyunları gösterisi ve Grup Anadolu Müzik Dinlentisi ile başladı.

Festivalin ikinci gününde ise Kıbrıscık Halk Oyunlarıyla başladı. Daha sonra sahneye yöresel sanatçılar Erhan ve İbrahim Ayhan, Seda Öztürk, Ömer Ertekin çıkarak, söyledikleri türküler ve şarkılarla Kıbrıscık halkını coşturdular. Bolu Armelit Halk Dansları ekibi gösterisi, Bandırma Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Çankaya Belediyesi Hoy-Tur halk dansları ekibi muhteşem bir sunum yaptılar.

İki gün süren festivalin kapanışı öncesi beklenen an geldi ve yılların eskitemediği ve hala daha günümüzde söylediği şarkıları dillerden düşmeyen ünlü sanatçı Selda Bağcan, Kıbrıscıklıları muhteşem konser ziyafeti çekti. Bağcan, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ “30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde güzide ilçemize Belediye Başkanı seçilmekten ve halkıma hizmet etmekten bir kez daha gurur duydum. 25'incisini kutladığımız bu festivalimize onur konuğu olan yılların unutamadığı ünlü sanatçımız Selda Bağcan olmuştur. Bizleri söylediği şarkılarla geçmişe götürdü. Geçmiş yıllarda sürekli kendisini plaklardan dinlediğim değerli sanatçımız Bağcan’ı ilçemizde görmekten onur ve gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda sanatçımızı tekrar ilçemizde görmek istiyoruz. Kendisine şahsım ve ilçe halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128