Semerkant’ta toplu iftar bereketi

Ramazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede düzenlenen iftar programları çerçevesinde son olarak Semerkant sakinleri, protokolle bir araya geldi.

Semerkant’ta toplu iftar bereketi

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve mahalle muhtarları işbirliğinde ortaklaşa organize edilen iftar programları kapsamında son olarak Semerkant Mahallesi sakinleri ve ilimiz protokol üyeleri bir araya geldi. İnkılap Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen iftar yemeğine, Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz, Vali yardımcısı Nurullah Ertaş ve ilimiz protokolü orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.

İftar öncesi Başkan Yılmaz masaları tek tek gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Okul bahçesine kurulan yemek stantlarından yemeklerini alan mahalle sakinleri daha sonra kendileri için ayrılan masalara geçerek din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim  ve sonrasında seslendirilen ilahiler eşliğinde ezanın okunmasını beklediler.

İftar vaktinin gelmesiyle birlikte mahalle sakinleri toplu bir şekilde oruçlarını açtılar. İftar sonrasında ise yapılan duayla birlikte açılan eller hep birlikte amin dedi.    HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128