SEN BÖYLE YATARSAN DAHA ÇOK AÇ KALIRSIN

Suriye’deki iç savaştan kaçarak 4 kardeşiyle birlikte Bolu’ya sığınan ve paraları bittiği gerekçesiyle dilencilik yapmaya çalışan Suriyeli bir vatandaşın yattığı yerden bedavadan para kazanmaya çalışması ortaya bu manzarayı çıkarttı.

SEN BÖYLE YATARSAN DAHA ÇOK AÇ KALIRSIN

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Yaşadıkları ülkelerdeki iç savaşlardan kaçarak ilimize sığınan yabancı uyruklu birçok kişi parasız kalınca çareyi dilencilik yapmakta buldu. Bu dilenciler içersinde en çok dikkati çeken ise Suriyeli bir dilenci oldu. İzzet Baysal Caddesi ile Cumhuriyet caddesini birleştiren yol kenarında yere yatan ve önüne de “BEN SURİYELİYİM, SAVAŞTA GELDİM, 4 KARDEŞ YETİM BAKIYORUM, MAĞDURUM, YARDIM İSTİYORUM, ALLAH RAZI OLSUN” diye de bir not yazan bu adam görenleri de şaşkına çevirdi.

Bu güne kadar Bolu’da el açarak dilenen onlarca dilenciyi görmüştük ama yere yatarak keyifli bir şekilde dilencilik yapanı da ilk kez görmüş olduk. Suriyeli vatandaşın bu halini gören Bolulu vatandaşlar; “Sen böyle yatarsan daha çok aç kalırsın” diyerek para vermekten vazgeçtiler.


Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 19:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
nur
nur - 5 yıl Önce

di̇l bi̇lmi̇yor i̇z bi̇lmi̇yor ;böyle haber yapacağiniza i̇ş öğreti̇n kalacak yer veri̇n de çalişsin .daha dün akşam gördüm para da verdi̇m i̇yi̇ ki̇ vermi̇şi̇m .i̇nsanlar bi̇r çaya 3 tl her türlü lüks ,sonra da bi̇r gari̇be laf at ,cami̇ bahçesi̇nde yattiğini da yazsaydiniz.bi̇z nasil müslümaniz bir i̇nsan sokakda yaşiyor nasil çalişsin bi̇ri̇leri̇ eli̇nden tutacak ki̇ çalişacak

Ali
Ali - 5 yıl Önce

bence bu resmi çekenle dilenci arasında ortak bi var.biri yattığı yerden biri oturduğu yerden rahat para kazanıyor.gazete binasında oturduğun yerden resim çekmek gazetecilik mi simdi:)durumu iyi olmayanlarla alay eder gibi haber yapmanızı da ayrıca kınıyorum.tabi yayinlayabilirseniz:)

SIRADAKİ HABER

banner128