Şener, Saadet partisine katılabilir

  Saadet Partisi Bolu İl başkanı Veysel Çetinkaya hafta sonunda Ankara’da Büyük Anadolu otelinde gerçekleştirilen il başkanları toplantısına eski Türkiye Partisi genel başkanı Abdüllatif Şener’in...

Şener, Saadet partisine katılabilir

 

Saadet Partisi Bolu İl başkanı Veysel Çetinkaya hafta sonunda Ankara’da Büyük Anadolu otelinde gerçekleştirilen il başkanları toplantısına eski Türkiye Partisi genel başkanı Abdüllatif Şener’in de katıldığını ve Saadet partisine dönüş sinyali verdiğini söyledi.

 

AK Parti'den istifa ettikten sonra Türkiye Partisi'ni kuran ancak istediği desteği bulamayan Abdullatif Şener'in yeni adresi Saadet Partisi olacak gibi görünüyor.
Ak Parti'de Maliye bakanlığı ve Başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan Ak Parti'den ayrıldıktan sonra Türkiye Partisi'ni kuran ancak istediği hedefe ulaşamayınca kapatmak durumunda kalan Abdüllatif Şener'in Saadet Parti'sine geçeceği konuşuluyor. Şener, geçtiğimiz hafta Çayırova ziyareti sırasında da Saadet Partisi'ne katılacağının ilk sinyallerini vermişti. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı İlhami Bayrak'ta Abdullatif Şener'in Saadet Partisine geçeceğini doğrulamıştı.

"MADDİ SORUNLAR YAŞADIK, PARTİYİ KAPADIK"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Töngüç ve İlhami Bayrak'la birlikte yemek yiyen Abdüllatif Şener, daha sonra yanındakilerle birlikte Saadet Partisi ilçe binasına geçmişti.Burada gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Abdüllatif Şener, Saadet Parti'sine geri döneceğinin sinyallerini vermişti. Türkiye Partisini kapattığını ve şu sıralar siyaset yapmadığını söyleyen Şener, "Türkiye'nin içinde bulundu anti-demokratik ortam bizi siyaset yapamaz hale getirdi. Açıkçası maddi sorunlarda yaşadık. Dolaysıyla partiyi kapattık." şeklinde konuşmuştu.

"SAADET PARTİSİ'NE GÜÇ KATACAK"

Saadet Partisi Çayırova İlçe başkanı İlhami Bayrak'ın Abdüllatif Şener'e "sayın bakanım" diye hitap etmesi dikkat çekmişti. Abdüllatif Şener'in Saadet partisine geçeceğiyle ilgili konuşan Bayrak; "Kendisi milli görüşlü değerli bir siyasetçidir. Milli görüş çatısı altında bakanlık yapmıştır. Saadet Partisine geçmesi bize güç katacaktır " demişti.

 

Şener il başkanları toplantısına katıldı


Saadet Partisi Bolu İl başkanı Veysel Çetinkaya hafta sonunda Ankara’da Büyük Anadolu otelinde gerçekleştirilen il başkanları toplantısına eski Türkiye Partisi genel başkanı Abdüllatif Şener’in de katıldığını ve Saadet partisine dönüş sinyali verdiğini belirtti.Şener’in Saadet Partisine katılma konusunda net bir açıklama yapmamasına rağmen bu yönde sinyaller verdiğini vurgulayan Çetinkaya; “Ankara’da yapılan İl başkanları toplantısında Sayın Şener Türkiye ekonomisi hakkında bir sunum yaparak hükümetin izlediği politikaları eleştirdi.AKP hükümetinin ne kadar yanlış bir yol izlediğini ve yaptığı hataları bir bir anlattı.Saadet partisinin Türkiye ekonomisiyle ilgili politikalarını olumlu bulduğunu ifade etti ama partimize katılım konusunda Sayın Şener net bir şey söylemedi” dedi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124