SES, Yunanlılara kucak açtı

KESK Bolu Şubeler Platformu adına SES Eş Başkanı Serdar Koçyiğit, 3 gün önce Yunanistan’ın başkenti Atina’nın yakınlarında başlayan ve ülkeyi etkisi altına alan yangın nedeniyle açıklamada bulundu. Koçyiğit, SES olarak Yunan halkının yanında olduklarını bildirdi.

SES, Yunanlılara kucak açtı

Haber: Kasım ŞAHİN

Koçyiğit yaptığı açıklamada şunları söyledi; Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında başlayıp kısa sürede yayılan, şu ana kadar en az 74 kişinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına, büyük bir doğa tahribatına yol açan yangın nedeniyle büyük üzüntü içerisindeyiz.Ülkemizde de sık sık yaşanan yangınların yol açtığı tahribatı yakından bilenler olarak Yunan halkının acısını yüreğimizde hissediyoruz.

Geçmişte benzer afetlerde/facialarda yardım ve dayanışmasıyla yanımızda olan Yunanistan emekçilerinin çağrısı olması durumunda bağlı sendikalarımızla birlikte Yunan halkının acılarını paylaşarak, her türlü destek ve dayanışma içinde, yaralarını sarmaya yardımcı olmaya çalışacağız.Yunan halkına ve emekçilerine üzüntülerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129