Sessiz sedası işçi alınacak

İş Kurumu toplum yararına programı (TYP) kapsamında arasında Bolu’nun da bulunduğu üç ilde toplam bin işçi alımı yapacak. TYP kapsamında alınacak personel Bolu Denizli ve Van Şehirlerinde istihdam edilecek.

Sessiz sedası işçi alınacak

HABER: KASIM ŞAHİN
İş Kurumu toplum yararına programı kapsamında restorasyon ve tarihi kültürel mirası koruma işinde ve çevre düzenlemesinde çalıştırılmak üzere Denizli, Bolu ve Van şehirleri Bin 10 personel alımları ilan edildi. TYP için 1010 personel alımına başvuracak adaylar ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu olabilecekler. KPSS şartı bulunmayan ilana başvurular başladı. TYP için son başvuru tarihi ise 21 Nisan 2018 olarak öngörüldü. Alımların devam etmesi ve ülkemizde bulunan bütün şehirlerinde bulunan okulların güvenlik görevlisi çevre düzenlemesi ağaçlandırma, çevre temizliği ve hizmetli ihtiyaçları bitene kadar işçi alımları devam edecek.

TYP kapsamında Bolu’da ise 350 kişi istihdam edileceği, KPSS şartı aranmadığı ve adaylar iş kurumu üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER