Sevgilisini öldüren katil zanlısından tüyler ürperten savunma…

Bolu’da kafasına odunla vurduğu sevgilisini hunharca öldüren Şinasi Kahraman, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. . İlk duruşmada savunmasını yapan Kahraman, Nurten Akbaş’la 2 yıldır hem duygusal hem de cinsel ilişkileri olduğunu; Akbaş’ın kendisini aldattığını anladığını ve cinayeti de bu yüzden işlediğini söyledi.

Sevgilisini öldüren katil zanlısından tüyler ürperten savunma…
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Ağır ceza Mahkemesinde, “Tasarlayarak ve kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Kahraman, olay gününü  ve öncesini soğukkanlı bir şekilde şöyle anlattı; “Nurten’le 2 yıl ilişkimiz oldu. Anne ve babasının benden haberi yoktu; ama ablası ve eniştesi ilişkimizi biliyordu. Şoförlük yaptığım için sık sık yola çıkıyordum. Onun dışında olayın olduğu evde birlikte kalıyorduk. Nurten’e o evi ben tutmuştum, kirasını da ben ödüyordum. Bir gün eve geldiğimde erkek kıyafetleri gördüm. Bunlar kimin, diye sordum. Hastanede birlikte çalıştığı Saaddettin Y. isimli bir erkek arkadaşının eşiyle tartıştığını, sıkıntıları olduğunu, bu yüzden 2-3 gün geçici olmak üzere kendisinde kaldığını söyledi. Ben de buna bir şey demedim. Sonraki gelişlerimde de bu kıyafetleri görmeye başladım. Sonra bir gün facebookta Saadettin isimli şahısla konuştuklarını gördüm. Bir ilişkileri olduğundan şüphelenmeye başladım. Olayın olduğu gün eve gelecektim. Nurten bana ‘Annemle babam gelecek. Eve gelme’ dedi. Sonra da mesaj atarak eve gelebileceğimi söyledi. Ben bir an için Saadettin’le birlikte bana bir komplo kurmuş olabileceklerini düşündüm. Çalıştıkları hastaneye giderek Saadettin’in aracı orda mı diye baktım. Arabasının orada olduğunu görünce eve geçtim. Kıyafetlerinin hala evde olduğunu gördüm. Kıyafetlerin dışında tek bir yatağın açılmış olduğunu fark ettim. Bunu söyleyince o da sinirlendi. Kendisine aldığım yüzüğü bana fırlattı. ‘Sen benim o.... olduğumu düşünüyorsan sen o... çocuğusun’ diye bağırdı. ‘Sen bana karışamazsın, ben istediğimle yatarım, iç çamaşırları da kapının arkasında’ dedi. Kapısının arkasına baktığımda erkek iç çamaşırlarının olduğunu gördüm. O an kendimi kaybettim. Sonra ne yaptığımı hatırlamıyorum. Ailemin yanına Mudurnu’ya gittim. Onlara hiçbir şey anlatmadım. Ertesi gün de Jandarmalar gelerek beni yakaladı.”

Duruşmaya şikayetçi olarak katılan acılı anne ise ifadesinde, “Benim kızımı feci şekilde öldürdü. Kocası değil, bir şeyi değil. Ona ne? Söylediği her şey yalan. Kızıma o evi ben tutum. Kirasını da ben ödüyorum” dedi.

Abla Özlem Akbaş ise kardeşinin Şinasi Kahraman’la ilişkisini doğrulayarak “Şinasi, ara ara kardeşimde kalıyordu; ama sürekli birlikte kalmıyorlardı. Kardeşimin evine yerleşmek istiyordu, ama Nurten bunu kabul etmedi. Nurten son zamanlarda onu istemiyordu, ‘Şinasi kendisine baktıracak birini arıyor, ondan ayrılacağım’ diyordu. Ben de davaya katılmak istiyorum, şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

Şinasi Kahraman’ın, Nurten Akbaş’ın evinde kaldığını ve ilişkileri olduğunu iddia ettiği Saadettin Y. de tanık olarak dinlendi. Saadettin Y, verdiği ifadede ilk başta Nurten Akbaş ile arkadaş olduklarını, bu yüzden evine çay içmeye ve kömür taşımak için yardıma gittiğini söylerken daha sonra duygusal ve cinsel bir ilişkileri olduğunu itiraf etti. Maktulenin zanlıyla olan ilişkisini bilmediğini söyleyen Saadettin Y., ilişkilerinin 3-4 ay sürdüğünü söyledi.

Müşteki Avukatı, Kahraman’ın bahsettiği facebook yazışmalarındaki kadının Nurten Akbaş’ın olmadığını, çıktının dosyada mevcut olduğunu beyan etti.

Sanık Avukatı Yüksel Gültekin de Kahraman ve Akbaş’ın ilişkileri olduğunu bilen birçok kişi olduğunu ve bu kişilerin tanık olarak dinlenmesini talep etti.  Duruşma, sanık avukatının verdiği isimlerin tanık olarak dinlenmesi ve cinayete dair otopsi raporunun istenmesi için Adli Tıp Kurulu’na yazı yazılması gerekçeleriyle 30 Temmuz tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128