Sezgin Tanrıkulu: “Başbakan savaş suçu işliyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile milletvekili ve PM üyesi olmam üzere 8 kişilik heyet dün Bolu’ya gelerek CHP İl binasında üyelerle birlikte oldular. Tanrıkulu partilileri yaptığı konuşmada Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır suçlamalarda bulunarak, “Başbakan savaş suçu işliyor ve bu suçtan dolayı bir gün mutlaka sanık sandalyesine oturacaktır. Uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır. Fakat biz de kendisine adil yargılanma konusunda yardımcı olacağız” diye konuştu.

 Sezgin Tanrıkulu: “Başbakan savaş suçu işliyor”

Haber: Kasım ŞAHİN

CHP Genel başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, milletvekilleri ve PM üyesi olan Binnaz Toprak, Dursun Bulut, İbrahim Yener, Berrin Dilekçi, Şennur Yıldırım ve Nazik Işık dün CHP İl Başkanı Kazım Karsu tarafından karşılandı. Partililerle bir araya gelen CHP’liler Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için el ele vererek destek kampanyasını sürdürmeye ve oyların mutlaka adaylarına verilmesini istediler. Partilileri hitap eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun hedefinde Başbakan ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan vardı. Tanrıkulu, adil seçimin olmadığını vurgulayarak, “Önümüzdeki seçim adil bir seçim değildir. Başbakan mevcut gücünü pervasızca kullanmakta ve bu güne kadar kullandığı gücünü isteği gibi kullanıyor. Sahtekarlıkla da yapıyor. Bunu da makam aracına sahte plaka takarak da yapıyor. Ama biz CHP’liler yani bizler bir şey yaptık mı hemen cezai işleme yapıyorlar. Bolu teşkilatımız seçim minibüsüyle gezince hemen şikayet edip minibüsümüzü yasakladılar.  Türkiye 12 yılda adeta büyük bir bölünmeye gidiyor. Kendisine oy vermeyenleri düşman ilan etti. Artık kendisine kırmızı kart gösterme zamanı gelmiştir. İnanç ve mezhep üzerinden Türkiye bölen de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bunları hep pervasızca yapıyor. Kendisine terbiye diye bir şey yok ama hakaret hep var. Başbakan silahlar konusunda da yalan söylüyor. Türkmenlere gıda yardımı yapıldığını söylüyor ama TIR’lar dolusu silahlar İŞID’a gitti. Başbakan savaş suçu işlemiştir. Bu suçtan dolayı uluslararası mahkemelerde sanık olarak yargılanması gerekir ve kendisini sanık sandalyesinde göreceğiz. Ancak, bizler ise adil yargılanması için yanında olacağız” diye konuştu.

 

TOPRAK; “BU BİR GARABETTİR”

CHP Milletvekili Binnaz Toprak’ta konuşmasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek, “İlk kez bir Cumhurbaşkanlığı seçimi halkın oyuyla belirlenecek. Bu bir garabettir. Böyle şeyler başkanlık sisteminde olur. Recep Tayyip Erdoğan’da başkanlık sistemini oluşturmak için bunları yapıyor. Başkanlık sistemi demek diktatörlük sistemi demektir. Demokrasinin bitmesi demektir. Ülkemizi çok yakın zamanda karanlık günler bekliyor. Recep Tayyip Erdoğan, kafasını kaldıranı bertaraf etmekte. Bıktık artık halkına bağıran, halkına hakaret eden başbakandan. Böyle halkına hakaret edenden Cumhurbaşkanı olur mu?” dedi.

NAZİK IŞIK: “YALANCIDAN BAŞBAKAN İSTEMEDİK CUMHURBAŞKANI DA İSTEMİYORUZ”

CHP Parti Meclisi üyesi ve aynı zamanda Bolu’dan sorumlu olan Nazik Işık’ın hedefin de Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Işık, “Biz Eklemeddin İhsanoğlu’nu Türkiye ve Türkiye’nin geleceği için aday çıkarttık. Bölgede ki saygınlık için çıkarttık. Bizler kuvvetler ayrılığını istemiyoruz. Adam korkunç bir hırsa kapılmış ve partisini bile hiç düşünmüyor, saygısı bu kadar işte. Yalancıdan Başbakan istemedik ve Cumhurbaşkanı da istemiyoruz”  diyerek yapılan konuşmalar partililer tarafından dakikalarca alkışlandı. Heyet daha sonra Muhtar Odasını, KAMU-SEN’i, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı, KESK ile Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler.  


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 20:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
sinan kılıc
sinan kılıc - 6 yıl Önce

ilk önce sizin başkanınız o sandalyeye oturmalı atıp tutuyorsunuz meydanı boş zannetmeyın ilk önce siz partınızı düzeltin kendınızı düzeltin sonra başka yerlere saldırın...siyaset yapmayı beceremıyorsunuz ve kendınıze güldürüyorsun bırakın bu nakaratları beylerrr yapmıyorsanız alıkşlamsını ögrenın

SIRADAKİ HABER

banner128