SGK İl Müdürü Çavuş’tan kutlama mesajı

SGK Bolu İl Müdürü Erhan Çavuş; Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Meslek mensuplarımızın 1/7 Mart Muhasebeciler günü haftasını kutladı.

SGK İl Müdürü Çavuş’tan kutlama mesajı

Sosyal Güvenlik il Müdürü Erhan Çavuş; 1 -7 Mart Muhasebeciler Haftası münasebetiyle Açıklama Yaptı.

Açıklamasında Çavuş; “1 Mart 1989’da Meclis Genel Kurulu’nda Kabul Edilen 3568 Sayılı Serbest Muhasebeci Malî Müşavirlik Ve Yeminli Malî Müşavirlik Kanunu, Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde, Muhasebeci Mesleği Ve Meslek Örgütü İçin Yepyeni Bir Dönemin Başlangıç Noktası Olmuştur.
Bu aynı zamanda, Türkiye’de çeşitli çatılar altında ve onlarca yıl süren bir örgütlü hak arama çabasının sonucudur. Türkiye’de muhasip, katip gibi adlarla küçümsenip horlanan meslek mensupları, bu tarihten itibaren bugünkü gerçek kimliklerini kazanmışlardır.

Devlet ile Mükellef (Kişi) Arasındaki aidiyet ilişkisinde Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin Emeği Küçümsenemez. Muhasebecilik Mali Sistemin Vicdanı Ve Temel Taşlarından Biri Haline Gelmiştir. İşte Bu Yüzden Muhasebecilik Bir Onur Mesleğidir.

Muhasebe Meslek Mensupları Tarafından Her Yıl 1-7 MART Tarihinde Kutlanmakta Olan MUHASEBECİLER GÜNÜ'NÜ önemsiyoruz. Yılın 365 Günü Devletle Mükellef Arasında Köprü Olmak Adına Ezilen, Sacın En Çok Yük Kaldıran Ayağı Konumundaki Meslek Mensuplarının Anılması, Anlaşılması Ve Anlatılması Adına Bu Günü Kutlar, saygılar sunarım. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128