SGK seminerlere devam ediyor

Sosyal Güvenlik Bolu İl Müdürü Erhan Çavuş Kayıt Dışı ile Mücadele noktasında etkin rehberlik faaliyetlerine devam diyor.

SGK seminerlere devam ediyor

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odasına bağlı Bolu Lokantacılar Aşçılar Ve Pastacılar Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Abak ve Başkan Yardımcısı Muhittin Akkuş’un talepleri üzerine İlimizde faaliyet gösteren Fırıncı Esnaflarımıza Sosyal Güvenlik Kurumu mevzuatı hakkında yapmaları gereken iş ve işlemleri ile yasa gereği faydalanmaları gereken teşvikler hakkında genel bilgilendirme semineri verildi.

İl Müdürü Erhan Çavuş Bilgilendirme seminerinde Katılımcı fırıncı esnaflarımıza ve oda başkanlarına hitaben; “İlimizde kayıt dışının önüne geçebilmek adına Sosyal Güvenlik il Müdürlüğü olarak Rehberlik Faaliyetlerine devam ediyoruz. Sayın oda başkanlarının talepleri halinde tüm odalara kayıtlı olan esnaflarımıza da bu hizmeti vereceğimizi tekrarlıyorum.

Sayın Çalışma Bakanımız ve Kurum Başkanımızın talimatları üzerine İşverenlerimiz ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında işbirliğinin artırılmasını hedefliyoruz. Bu tür faaliyetler soncunda kayıt dışı istihdamın önleyeceği kanısındayım. Bu itibarla Sivil Toplum kuruluşları ve oda başkanları ile birlik ve istişare içerisinde bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Bugün de Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı ve Yönetim Kurulunun talebi üzerine İlimizde hizmet veren Fırıncı Esnaflarımıza genel bilgiler vereceğiz. Sorunlarınızın tamamını biliyoruz. Sizlere işyerlerinizde çalışan sigortalılara sigortalı olmanın ve çalışmanın önemi ile İşçi çalıştıran siz değerli işverenlerimize Sosyal Güvenlik Kurumunun sigortalı çalıştırdıkları için getirilen kolaylıklar ve teşvikler hakkında bilgiler veriyoruz. Katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Bilgilendirme faaliyeti kapsamında gerçekleşen programda fırıncı esnaflarımız, İl Müdürü Sayın Çavuş ve Denetmen Emre Güneş tarafından soru cevap şeklinde gerçekleşmiştir.

Toplantı sonucu Bolu Lokantacılar Aşçılar Pastacılar Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Murat Abak, Başkan Yardımcısı Muhittin Akkuş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Fırıncı Esnafları seminerin kendileri adına çok faydalı olduklarını söylediler.

Oda Başkanı Murat Abak, “Sosyal Güvenlik İl Müdürü olarak atandığınız tarihten itibaren sizi takip ediyoruz. Sivil Toplum kuruluşlarına ayırt etmeden her konuda yardım ve destek verdiğinizi biliyorum. Şahsım ve temsil ettiğim oda mensupları adına bize vakit ayırdığınız için, yapılması gereken iş ve işlemlerde bizleri bilgilendirdiğiniz için size ve tüm personelinize teşekkür ederim.  Sivil Toplum Kuruluşları ve Oda başkanları ile olan yakın ilgi ve diyalogları sayesinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü korkulan bir kurum olmaktan çıkmış olup, etkin rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren bir kurum haline gelmiştir. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128