SGK'dan Tahir Gayret'e ziyaret

Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Rahmi Cihan ve kurum çalışanlarından Hasan Erik, Nezahat Ayhan ve Ahmet Kalaycı, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret’i ziyaret ettiler.

SGK'dan Tahir Gayret'e ziyaret
Haber: Semih BAYKAL
16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Sosyal Güvenlik Haftası hakkında bilgiler veren İl Müdür Yardımcısı Rahmi CİHAN, hafta süresince çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek yeni yapılacak uygulamalar ve kayıt dışı ile ilgili bilgiler verdi. Birlik Başkanı Tahir Gayret, Sosyal Güvenlik Haftası’nın hayırlı olması temennisinde bulunarak, ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Müdür Yardımcısı Rahmi Cihan ve arkadaşlarına teşekkür etti.
"KAYIT DIŞI İSTİHDAMIN ÖNLENMESİNİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR"
Birik Başkanı Tahir Gayret, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kayıt dışılıkla ilgili yapılacak çalışmalarında kurumun yanında olacağını belirterek; "bizim üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma açısından kayıt dışı işyerlerinin ve kayıt dışı istihdamın önlenmesinin önemi büyüktür. Kayıt dışılıkla mücadele  ülkenin kalkınması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Kayıt dışılık ne kadar azalırsa ülkemiz de geleceğimize o kadar güvenle bakarız" dedi. Ziyaret esnaf ve sanatkârların Sosyal Güvenlik Sorunlarının görüşülmesiyle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

kayıt dışı istihdam ın önüne geçmek için önce çifte standartı bırakacaksiniz! bolu ya mi yetiyor gücünüz ssgk neden ankara siteler ve büyük şehirlerdeki suriyelilere önlem almıyor.daha düzgün sorayim . ara eleman sikintisi hat sahfada olan ve ağaçtan adam arayan işletmeler karin tokluğuna çalişan suriyelilere ya çalişma izni versin yada büyük şehirlerde uygulanmayan denetimleri boluda uygulamasin. birde besob u adam yerine koyupta ne elde edeceksiniz kendi esnafini soyan hirsiz damgasini yiyen birlik sorumlulari ni karşiniza alip konuşmak esnafa hakarettir bunu öğrenemedinizmi lütfen dolaştiğiniz yerlere dikkat edin

SIRADAKİ HABER

banner128