Şiddetli yağmur Bolu’yu felç etti

Dün sabah saatlerinde başlayan ve gece yarısından sabaha kadar yağan şiddetli yağmur ve yıldırım çakması Bolu’yu felç etti. 24 saat içerisinde 60 ev ve işyeri sular altında kalırken, bir eve de yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Birde trafo patladı.

Şiddetli yağmur Bolu’yu felç etti

Haber: C. Kutay AYKAN

Şiddetli yağmur ve yıldırım çakması sonrası Bolu merkez adeta felç oldu. Merkez Tepecik Mahallesi Ahmet Baysal Bulvarı Müstakil Evlerde çatıya yıldırım düşmesi sonucu bir evin ahşap çatısı ve duvarla alev aldı. Sabaha kadar su baskınlarına ve yangınlara müdahalede bulunan Bolu Belediyesi itfaiye ekipleri bu eve de zamanında yetişerek, yangını büyümeden önledi.

24 saattir aralıklı olarak şiddetli bir şekilde yağan yağmur nedeniyle 80’nci yıl alt geçidi, Gölyüzü Mahallesi alt geçidi sular altında kalarak, kapandı. Edinilen bilgiye göre ilimizde 60 iş yeri ve ev sular altında kaldı. İtfaiyenin yanı sıra su baskınlarına vatandaşlarda destek verdi. Civril Mahallesinde de bir elektrik trafosu düşen yıldırım sonrası patladı. İtfaiye su baskınlarına ve yangınlara hala daha müdahale etmeye devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:37

Erdal Tanrıverdi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan Beykoz
Erhan Beykoz - 4 ay Önce

Her mecliste dünyada böyle bir şehir yok, dünyanın en iyi alt yapısını ben yaptım, dünyanın yaşanabilir en iyi kenti Bolu! diyerek kendini kandıran Alaaddin'e kapak olsun

SIRADAKİ HABER

banner133

banner129