Sıfatı ne olursa olsun hesap verir!

AKP Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü dün basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Geçtiğimiz gün Ankara’da bombalı saldırı sonrası ölen vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Küpçü ailelerine de sabır diledi. Bolu’da yaşanan olayları da yakından takip ettiğini söyleyen Küpçü, geçtiğimiz gün AİBÜ’de yaşanan bayrak krizinin takipçisi olacağını belirtti.

Sıfatı ne olursa olsun hesap verir!

HABER: KASIM ŞAHİN  - FARUK ÇİDEM

AKP Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü dün sabah basın mensuplarıyla bir araya geldi. Konuşmasına Ankara’da gerçekleştirilen terör eylemi ile başlayan Küpçü; “vahşi saldırıda ölen 37 vatandaşımıza rahmet, acılı ailelerine de sabırlar diliyorum. Terör siyaset üstü, ideolojisi olmayan, hangi görüşte olursa olsun kabul edilebilecek bir şey değildir. Sıkılan kurşunlar ve patlatılan bombalar birliğimizi bozamayacaktır. Devlet büyüklerimiz de geçtiğimiz gün bir araya geldiler ve terör konusunda birlik olduklarını dile getirdiler” dedi.

KARDEŞLİK, ADALET, HAKKANİYET…

Özellikle Suriye’de yaşanan savaş ortamından kaçan ve ülkemize sığınan yabancılar hakkında açıklama yapan Küpçü; “Yanı başımızda 910 kilometrelik Suriye’den Irak ve İran’a kadar giden bir sınır hattımız var. Bunlara sınır komşusu olmayan 26 tane ülke bu ülkelere operasyon yapıyor. Geçen bütçede su ile ilgili konuşma yaptığımda bu medeniyeti besleyen pınarlara atıf yaparken bu medeniyetimizin değerlerinden bahsettim. O değerlerden bir tanesi kardeşçe yaşamaktı, bir tanesi adaletti, diğeri hakkaniyetti. 3 Milyon’a yakın insan bize misafir olarak gelirken, bu millet kendi değerleri üzerinden bu insanlara ev sahipliği yapmanın çok kıymetli, bereketli, hikmetli bir şey olduğunu biliyor. Avrupa Birliği ülkelerine baktığımızda en fazla alanının 30 bin, 40 bin olduğunu ve onu da süreye yaydıklarını düşündüğümüzde 3 Milyon insan bize para verseler de vermeseler de bizim zaten kabulümüzdeler ve zaten ülkemizdeler” şeklinde konuştu.

ARAŞTIRMA YAPILACAK

Ankara’da yaşanan patlama sonrasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki fakültelere asılan bayraklardan bir tanesinin indirilmesi Bolu kamuoyu tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Konu ile ilgili  bir çalışma yapıp yapmayacağını soran basın mensuplarına AKP Bolu milletvekili Fehmi Küpçü; Biz bayrağımız ve kutsallarımız için yaşayan bir toplumuz. Tabiî ki bayrağın indirilmesi ile ilgili gerekçesini ve keyfiyetini öğreneceğiz. Ama hassas bir konu olduğu için şu an peşinen bir şey de söylemek istemiyorum. Ama dediğim gibi bayrak bizim için imtihana tabii tutulabilecek bir şey değildir. Bu konuya ilişkin sıfatı ve pozisyonu ne olura olsun, eğer bu konuya ilişkin hakikat noktasında bir haksızlık ya da değerimize karşı bir saygısızlık varsa bunu siyasetçi olarak sadece ben değil hiç kimse affetmez” şeklinde cevap verdi.

DEĞERLER EĞİTİMİ VERİLMELİ

Basın mensuplarının son günlerde Bolu’da yaşanan cinayetlerle ilgili bir komisyon kurulup kurulmayacağını sorması üzerine Küpçü şunları söyledi; “Mecliste özellikle kadına şiddet konusunda bir komisyon kuruldu. Zaman zaman bunlarla ilgili araştırma ve soruşturma komisyonları kuruluyor. Toplumun gittiği nokta itibariyle de sosyolojik olarak neler yapılabilir, hangi kısma kadar müdahale edilebilir çalışmaları yapılıyor. Ama tespit yapmaktan öte bunlarla ilgili eğitimle ilgili bir çalışma yapmamız lazım. Bir olay yaşandığında tespit yapmanın çok anlamı yok, olay olmadan önce önlemler almamız gerekiyor. Okullarımızda değerler üzerinden eğitim vermenin daha fazla üstüne düşmek gerekiyor. Asıl sorunlardan bir tanesi budur ve fizik, kimyanın yanı sıra değerler eğitimi de en kısa sürede verilmeye başlanacaktır. Değerleriyle barışık bir toplum yaratmamız gerekiyor.”

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124