Sigara kaçakçılarına Jandarma geçit vermedi.

Bolu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışma sonucu Dörtdivan İlçe sınırları içerisinde Anadolu Otoyolu üzerinde yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında durdurulan bir yolcu otobüsünde yapılan aramada (2.363) paket bandrolsüz sigara ele geçirildi.

Sigara kaçakçılarına Jandarma geçit vermedi.
Haber: Esra ÖZTÜRK

Yapılan bir ihbarı değerlendiren Jandarma ekipleri, İstanbul iline gitmekte olan şehirlerarası yolcu otobüsü üzerinde arama çalışması yaptı. Yapılan aramalarda, otobüsün çeşitli bölmelerine gizlenmiş ve kaçak yollardan yurdumuza sokulan 2 bin 363 paket bandrolsüz sigaraları ele geçirdi.

Doğu illerinden İstanbul iline kaçak olarak getirilmek istenen kaçak sigaralar el konulurken, olaya karıştığı iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamaların ardından gözaltında bulundurulan 2 kişinin Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmesi bekleniyor.

Bolu İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan operasyonlar, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER