SİLAHLI SOYGUNCU VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

BOLU’da Gölyüzü mahallesi Ali Haydar sokakta bulunan bir apartmana giren eli silahlı ve Gürcü uyruklu iki hırsızdan birisi Sağlık mahallesi Küplüce sokak üzerinde polis ekipleri tarafından sol bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

SİLAHLI SOYGUNCU VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Olay saat 11:00 sıralarında Gölyüzü mahallesi Ali Haydar sokakta meydana geldi. Alışveriş için markete giden 54 yaşındaki Pembe Akbağ isimli kadın evine döndüğünde içeride iki erkek şahısla karşılaştı. Hırsızlarla burun buruna gelen Pembe Akbağ korku dolu anlar yaşarken, hırsızlardan birisinin kendisine sesini çıkarmamasını ve kenarda durmasını söylediğini belirtti. Hırsızların evden çıkmasıyla birlikte ‘hırsız var’ diyerek bağıran Pembe Akbağ’ı duyan vatandaşlar olayı polise ihbar ettiler. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

TERÖR ALARMI VERİLDİ

Şahıslardan biri olay yerinde polisler tarafından yakalanırken, diğer şahıs Zaza Korınteli elinde tabancayla kaçmaya başladı. Gürcü vatandaşı Bolu Emniyet Müdürlüğü binasına doğu koşmaya başlayınca polis ekipleri saldırı olabileceği ihtimaline karşı terör alarmı verdi. Emniyet Müdürlüğü’ne giden ara sokakları kapatan polis ekipleri şahsı Küplüce Sokak’ta durması yönünde uyarıda bulundu. Şahıs elindeki tabancayı polis ekiplerine yöneltince sol bacağından vuruldu. Kanlar içinde yerde kalan Zaza Korınteli etkisiz hale getirildi. Şahıs olay yerinde gelen 112 acil ekipleri tarafından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde tedavi altına alındı.

Olaydan sonra bölgede olduğu tespit edilen Amm 559 vv plakalı otomobil için polis ekipleri arama başlattı. Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, Terörle Mücadele ekipleri olay yerinde uzun süre tabancadan çıkan boş kovan aradılar. Polisler bir evin bahçesindeki ağaçların dallarına ve çevrede bulunan otomobillerin motor kısımlarına kadar bakarak uzun süren çalışma sonrasında boş kovanlara ulaştılar.

KORKULU ANLARI ŞÖYLE ANLATTI

Marketten alışveriş yaptıktan sonra evine gelen ve hırsızlarla karşılaşan 54 yaşındaki Pembe Akbağ yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı; “Sabah evden alışveriş için çıktım. Sonra evime geldiğimde kapıyı açtım ve hırsızlarla burun buruna geldim. Bana ‘sesini çıkarma kenarda dur” dediler. Ben de apartmanda uyuyanlar var sessizce çıkın dedim. 500 TL paramı ve oğlumun kuru sıkı tabancasını alarak kaçtılar. Onlar gidince balkona çıkarak ‘bu gidenler hırsız’ diye bağırdım.” Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER