Silivri’ye Akın Var

8 Nisan’da Silivri Cezaevi’nin önünde tutuklu sanıklar için yapılacak miting için hazırlıklar ve çağrılar devam ediyor. Bu toplanmaya bir çağrıda İşçi Partisi’nden geldi.   Haber;...

Silivri’ye Akın Var

8 Nisan’da Silivri Cezaevi’nin önünde tutuklu sanıklar için yapılacak miting için hazırlıklar ve çağrılar devam ediyor. Bu toplanmaya bir çağrıda İşçi Partisi’nden geldi.

 

Haber; Duygu Kaya

 

İşçi Partisi Bolu İl Başkanı Seniha Ersoy 8 Nisan’da Silivri ‘ye yapılacak halk seferberliği konusunda bir basın açıklaması yaptı. Ersoy, Anayasa’dan Türk milleti ibaresinin silinmeye çalışıldığını, Abdullah Öcalan ile BDP heyetinin İmralı görüşme tutanaklarının açığa çıktığını, Abdullah Öcalan ile kendini BOP eşbaşkanı ilan eden Tayyip Erdoğan’ın işbirliği halinde olduklarını ve ülkemize kurulan tuzakların bütün çıplaklığıyla ortada olduğunu belirtti. Tayyip Erdoğan ile Abdullah Öcalan’ın ‘’Yeni Anayasa’’ adı altında ülkeyi bölmek istediklerini iddia eden Seniha Ersoy “Cumhuriyetimizi ve laikliği ortadan kaldırıyorlar. Anayasa’dan Türk milleti ifadesini siliyorlar. Başkanlık sistemini getirerek, Cumhuriyeti ve üniter yapımızı ortadan kaldırıyorlar. Bütün bunları yaparken uydurma deliller ve hukuksuz mahkemelerle vatanseverlerimizi zindanlarda tutuyor, müebbet hapis cezaları istiyorlar. Sözüm ona akil adamları yoluyla milletimizi barış yalanlarıyla yeni bir tuzağa düşürmeğe hazırlanıyorlar. Türk de biziz Kürt de biziz. Türküyle, Kürdüyle Türk milleti olarak vatanımızın bölünmesine izin vermeyeceğiz. Hepimiz Ergenekoncuyuz hep birlikte Ergenekon’dan çıkıyoruz. Hepimiz Atatürk’üz Samsun’a çıktık, Ankara’ya yürüyoruz. Ankara’yı yeniden başkent yapacağız. ‘’ Şeklinde konuştu. Seniha Ersoy açıklamasının sonunda 8 Nisan’da Silivri’ye yapılacak çıkartmayla müebbet yazan kâğıtlarını tarihin çöpüne atmaya gittiklerini, yurtseverleri zindandan çıkarmak istediklerini, AKP iktidarını yıkıp milli bir hükümet kurulacağını, o zaman milletin kendi anayasasını yapacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128